Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Spacer śladami wielkich nazwisk. Po angielsku

dm, MBP 2022-04-04 09:12:00

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na literacką wędrówkę po centrum miasta. Podczas spaceru zaplanowanego na czwartek, 7 kwietnia będzie można poznać sylwetki pisarzy upamiętnionych w Radomiu nazwami ulic lub z miastem związanych.

Nie zabraknie ciekawostek o tych klasykach literatury. Wydarzenie rozpocznie się jednak od zwiedzania budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Piłsudskiego 12. Jednym z przystanków na trasie wędrówki będzie także radomska katedra.

Spacer odbędzie się w języku angielskim. W rolę przewodniczki wcieli się Aleksandra Węglicka, pracownik MBP, filolog angielski, amerykanistka, tłumacz i biegły sądowy. Początek o godz. 16:30 pod budynkiem MBP przy ul. Piłsudskiego 12.

Spacer stanowi część projektu „Discover Radom”, który organizuje Filia nr 6 MBP. To zajęcia kulturowe przeznaczone głównie dla przebywających w naszym mieście obcokrajowców. Poświęcone są przybliżeniu działalności biblioteki, a także poznawaniu ciekawych kart historii, kultury, sztuki i rozrywki Radomia.

Organizowane są dwutorowo. To przede wszystkim zajęcia stacjonarne w filii nr 6, na które uczęszcza 10-osobowa grupa. Oprócz nich organizowane są otwarte dla wszystkich spacery tematyczne przybliżające nieznane fakty i smaczki związane z naszym miastem i Polską. Rozpoczęły się w marcu. Kolejny - ze sztuką w tle - zaplanowany jest na 12 maja Zarówno spotkania stacjonarne, jak i spacery prowadzi w języku angielskim Aleksandra Węglicka z Filii nr 6 MBP.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych