Sobota 22 czerwca
Pauliny, Flawiusza, Agenora
RADOM aktualna pogoda

Rusza radomska Senioriada

dm, UM Radom 2023-09-06 14:13:00

Dart, tenis ziemny, tenis stołowy, strzelectwo i łucznictwo – w tych dyscyplinach będą rywalizować uczestnicy radomskiej Senioriady, która rozpocznie się już w tym tygodniu. To jedno z wydarzeń organizowanych z inicjatywy Radomskiej Rady Seniorów przy finansowym wsparciu miasta i samorządu Województwa Mazowieckiego.

– Od kilku lat, jako miasto, jesteśmy pokazywani jako wzór działania na rzecz seniorów. Nie schodzimy z tej drogi i bardzo się cieszę, że wspólnie z naszymi partnerami możemy realizować kolejny projekt aktywizujący seniorów – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Senioriada to pięć odrębnych turniejów, które będą się odbywały we wrześniu i październiku. W zawodach mogą uczestniczyć mieszkańcy Radomia, którzy ukończyli 60 rok życia. – Seniorzy to dla nas bardzo ważna grupa społeczna i nieustannie podejmujemy działania mające na celu przeciwdziałanie ich wykluczeniu. Zachęcam do udziału w Senioriadzie. To nie tylko zawody sportowe, ale jednocześnie bardzo dobra okazja do integracji środowiska oraz do promocji zdrowego stylu życia – mówi wiceprezydent Marta Michalska-Wilk. – Chcemy pokazać, że w każdym wieku można czerpać radość z aktywności fizycznej i rywalizacji w gronie przyjaciół. Na uwagę zasługuje tu zaangażowanie naszego Centrum Organizacji Pozarządowych oraz wsparcie, jakie otrzymaliśmy od Samorządu Województwa Mazowieckiego. Pieniądze, które otrzymaliśmy w ramach programu „Mazowsze dla seniorów” dają możliwość organizacji naprawdę ciekawego wydarzenia – dodaje wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Pierwsze zawody odbędą się już 7 września. Uczestnicy będą rywalizować w darcie. – Informacja o turnieju trafiła do wszystkich działających w mieście klubów seniora. W Senioriadzie może uczestniczyć każdy zainteresowany. Formalnie termin zgłoszeń mija dzisiaj, ale każdy kto się zgłosi później, aż do dnia zawodów w poszczególnych dyscyplinach, będzie mógł w nich wziąć udział – zapowiada Zygmunt Pluta, prezes Zarządu Stowarzyszenia Klubu Seniora Weteran w Radomiu, a jednocześnie członek Radomskiej Rady Seniorów.

Harmonogram Senioriady 2023:

  1. DART –  07.09.2023 r., godz.: 15.00 (godz. 14.00 – trening); Klub Seniora Weteran Radom, ul. Tadeusza Mazowieckiego 13A
  2. TENIS STOŁOWY – 14.09.2023 r., godz.: 15.00 (godz. 14.00 – trening); Kamienica Deskurów, Radom, ul. Rynek 15
  3. ŁUCZNICTWO – wrzesień, (dzień i godz. do uzgodnienia); ZDZ Radom, ul. Wierzbicka 55
  4. TENIS ZIEMNY – 14.10.2023 r., godz.: 10.00 (godz. 09.00 – trening); korty MOSIR, Radom, ul. Bulwarowa 19
  5. STRZELECTWO – październik 2023 r., (dzień i godz. do uzgodnienia); ZDZ Radom, ul. Saska 4/6.

Zainteresowanych udziałem w Senioriadzie prosimy o kontakt z bezpośrednim organizatorem tj. z Klubem Seniora Weteran w Radomiu,  tel. 608 044 545. Zgłoszenia przyjmuje również w Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu przy ul. Rynek 15, nr tel. 48 36 20 491, 48 36 20 492, e-mail: cop@umradom.pl

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych