Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Retrospotkanie 57 – Wokół Hotelu Rzymskiego

dm 2024-04-03 13:11:01

- Temat kwietniowego Retrospotkania nasunęło nam samo „życie miasta”. Przyjrzymy się bowiem jednemu z najbardziej znanych i rozpoznawalnych przez radomian miejscu, utrwalonemu na popularnej kolorowanej pocztówce – zapowiada Paweł Puton z Resursy Obywatelskiej.

Mowa o dawnym Hotelu Rzymskim przy dzisiejszej ul. Żeromskiego 15 oraz jego otoczeniu. Ostatnio pojawiły się plany nowego zagospodarowania tej przestrzeni, niekoniecznie licujące z jego „genius loci”. Miejsce to ma bogatą historię, a niebawem, za sprawą planów rozbudowy śródmieścia, może zniknąć z mapy naszego miasta. O tym, jak wielkie materialne i niematerialne dziedzictwo gromadzi, opowie Marta Trojanowska, zaś o pewnym niezrealizowanym projekcie obiektu, który miał tu powstać – Łukasz Zaborowski.

57. Retrospotkanie w Resursie odbędzie się we wtorek, 9 kwietnia o godz. 18.00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych