Wtorek 16 kwietnia
Bernadetty, Cecyliana, Kseni
RADOM aktualna pogoda

Resursa zaprasza na Retrospotkanie

dm 2023-05-04 15:44:00

Majowe Retrospotkanie w Resursie Obywatelskiej będzie miało wyjątkowego bohatera i wyjątkowy charakter. 9 maja o godz. 18.00 instytucja przybliży historię 72. Pułku Piechoty im. Dionizego Czachowskiego – pułku, który zmienił oblicze miasta.

Uczestnicy spotkania udadzą się najpierw na wycieczkę autokarową śladami radomskiego pułku, stacjonującego w mieście w okresie międzywojennym. Na jej trasie m.in.: teren dawnych koszar, plac, któremu pułk patronuje, kościół garnizonowy oraz bocznica kolejowa, z której w 1939 r. żołnierze jednostki wyruszyli na wojnę. Wyjazd z parkingu przy ul. Struga (obok Resursy).

Około godziny 19.00, po powrocie do budynku Resursy, kontynuacja spotkania już w tradycyjnej, kameralnej formule przy kawie, herbacie i ciastku. A będzie co wspominać i o czym opowiadać!

- Dźwięk marsza pułkowego i wprowadzenie repliki sztandaru jednostki staną się symbolicznym początkiem retrospekcji, w którą – mamy nadzieję – włączą się radomianie, szczególnie rodziny dawnych żołnierzy pułku. Nie zabraknie prezentacji archiwalnych fotografii, a całość spotkania okrasi projekcja filmu dokumentalnego „W imię niepodległości” - zapowiada Paweł Puton z Resursy Obywatelskiej.

Współorganizatorem i pomysłodawcą Retrospotkania jest Stowarzyszenie Rodzin i Sympatyków Żołnierzy 72 P.P. im. D. Czachowskiego. Nie zabraknie też przedstawicieli Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu im. 72 P.P. w Radomiu.

Wstęp wolny.

Komentarze naszych czytelników

  • Żołnierz

    2023-05-04 13:21:22

    Nigdy więcej wojny.

    Nigdy więcej  wojny bratobójczej

    Poległym w obronie Ojczyzny  Polski na wszystkich frontach świata pokoleniowo  część ich pamięci i wieczna chwała !

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych