Środa 12 czerwca
Janiny, Onufrego, Leona
RADOM aktualna pogoda

Radomska Karta Kulturalna umożliwi korzystanie ze zniżek

dm, UM Radom 2022-02-07 14:35:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu wprowadziła do obiegu Radomską Kartę Kulturalną. Pełni ona funkcję dotychczasowej karty bibliotecznej, ale umożliwia też korzystanie ze zniżek w lokalnych księgarniach, a także w placówkach kultury.

Wśród Partnerów znalazły się: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Radomska Orkiestra Kameralna, Resursa Obywatelska i Dom Kultury „Idalin”. Pełna lista partnerów oraz regulamin RKK są dostępne na stronie: https://mbpradom.pl/karta-biblioteczna/. Miejsca, w których karta będzie honorowana, zostaną oznaczone specjalną naklejką.

Wymiana dotychczasowych kart bibliotecznych na Radomską Kartę Kulturalną jest bezpłatna. Można jej dokonać już od 7 lutego. Osoby, które do tej pory nie należały do grona Czytelników MBP w Radomiu, a chciałyby otrzymać RKK, powinny zapoznać się z regulaminem wypożyczeń zbiorów bibliotecznych i wypełnić kartę zapisu w Wypożyczalni Głównej lub dowolnej filii MBP. Zapłacą za nią jednorazowo 2 zł.

Nowy wzór karty wybrali czytelnicy w plebiscycie przeprowadzonym na przełomie 2021 i 2022. Wzięło w nim udział ponad 700 osób. Wzór RKK jest inspirowany radomskimi mozaikami. Wprowadzenie Radomskiej Karty Kulturalnej jest oczywiście ściśle związane z obchodami 100-lecia istnienia radomskiej biblioteki.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych