Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Przed nami Jarmark Świąteczny i Gwiazdka dla mieszkańców

dm, UM Radom 2022-12-06 15:43:00

Tradycyjny Jarmark Świąteczny odbędzie się w dniach 16-18 grudnia na Placu Jagiellońskim. Będzie można kupić bożonarodzeniowe ozdoby, upominki czy świąteczne smakołyki.

- Co roku przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się, by wspólnie przeżywać ten wyjątkowy czas. Zachęcam do udziału w wydarzeniu, które będzie nie tylko okazją do zrobienia zakupów, ale też, za sprawą wielu atrakcji towarzyszących jarmarkowi, wprowadzi nas w atmosferę zbliżających się świąt - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przez trzy dni na placu Jagiellońskim w godz. 11.00-19.00 będzie prowadzona sprzedaż świątecznych ozdób, wyrobów rzemieślniczych i smakołyków. Będą też m.in. food trucki i karuzela wenecka. - W programie są również koncerty, pokazy i konkursy, w tym konkurs na najpiękniej udekorowaną choinkę, animacje dla najmłodszych czy parada świetlna z udziałem orkiestry Grandioso. Podczas jarmarku zaprezentują się też szczudlarze, żonglerzy i akrobaci z grupy Locomotora. Zwieńczeniem trzydniowego wydarzenia będzie tradycyjna Gwiazdka dla mieszkańców, na którą zapraszamy w niedzielę, 18 grudnia o godz. 16.30 – wylicza wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Partnerem strategicznym Jarmarku Świątecznego jest Galeria Słoneczna. Wydarzenie wsparł finansowo także Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Szczegółowy program na www.visitradom.pl.

Tymczasem już dziś w centrum miasta zabłysną świąteczne ozdoby. - W związku z koniecznością oszczędzania energii jest ich zdecydowanie mniej niż w poprzednich latach. Zrezygnowaliśmy przede wszystkim z tych elementów dekoracji, które zużywają najwięcej prądu. Zostały tylko energooszczędne, ledowe ozdoby, np. tunel świetlny, kilka figur ustawionych na placu Corazziego, świetlne girlandy na drzewach oraz napis „I love Radom” – mówi Mateusz Tyczyński. Dodatkowe elementy świetlnej dekoracji pojawią się w czasie Jarmarku Świątecznego na placu Jagiellońskim.

Komentarze naszych czytelników

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

  2022-12-06 20:50:57

  POpaprance (KOmuchy) Świąt nie obchodzą.

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

  2022-12-06 20:51:07

  POpaprańce (KOmuchy) Świąt nie obchodzą.

 • logopeda

  2022-12-07 08:48:22

  wysilił się nasz gospodasz

 • ****ć POLITYKÓW

  2022-12-15 09:59:23

  NIECH IM GWIAZDKA POMYŚLNOŚCI NIGDY NIE ZAGAŚNIE.  A KTO NIE DA SOBIE W SZYJĘ NIECH GO PIORUN TRZAŚNIE. 

 • ****ć POLITYKÓW RÓWNO

  2022-12-15 09:59:35

  NIECH IM GWIAZDKA POMYŚLNOŚCI NIGDY NIE ZAGAŚNIE.  A KTO NIE DA SOBIE W SZYJĘ NIECH GO PIORUN TRZAŚNIE. 

 • ****ć POLITYKÓW RÓWNO ONI SOBIE WSZYSTKO

  2022-12-15 09:59:53

  NIECH IM GWIAZDKA POMYŚLNOŚCI NIGDY NIE ZAGAŚNIE.  A KTO NIE DA SOBIE W SZYJĘ NIECH GO PIORUN TRZAŚNIE. 

 • ****ć POLITYKÓW RÓWNO ONI SOBIE WSZYSTKO

  2022-12-15 10:00:06

  NIECH IM GWIAZDKA POMYŚLNOŚCI NIGDY NIE ZAGAŚNIE.  A KTO NIE DA SOBIE W SZYJĘ NIECH GO PIORUN TRZAŚNIE.  A NARODOWI GÓWNO

 • ****ć POLITYKÓW RÓWNO ONI SOBIE WSZYSTKO

  2022-12-15 10:01:39

  NIECH IM GWIAZDKA POMYŚLNOŚCI NIGDY NIE ZAGAŚNIE.  A KTO NIE DA SOBIE W SZYJĘ NIECH GO PIORUN TRZAŚNIE.  A NARODOWI GÓWNO. ZA CIĘŻKO UKRADZIONE NARODOWI PIENIĄDZE. 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych