Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Prestiżowe występy orkiestry reprezentacyjnej WOT

cir 2024-06-06 10:20:00

Miniony tydzień upłynął pod znakiem ważnych uroczystości państwowych, w których brał udział Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej. We wtorek, 28 maja Orkiestra Reprezentacyjna zagrała na wydarzeniu organizowanym przez prezydenckie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego pod hasłem: „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”. Natomiast w sobotę, 1 czerwca w pikniku „Bajkowy Ogród” Orkiestra i Kompania Reprezentacyjna zaprezentowały się przed szeroką publicznością na terenie ogrodów Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Podczas uroczystości w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego żołnierze orkiestry wykonali koncert dla zgromadzonych dzieci, a następnie spotkali się z Parą Prezydencką. Z wielkim aplauzem spotkał się pokaz tamburmajor orkiestry – szer. Angeliki Toporek oraz występ mażoretek. Pierwsza Dama wyraziła szczególne uznanie dla żołnierzy, a Komendantowi Ośrodka Reprezentacyjnego WOT, Panu płk. Łukaszowi Baranowskiemu, gratulacje złożył osobiście Zwierzchnik Sił Zbrojnych Pan Prezydent Andrzej Duda.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, będąc pod ogromnym wrażeniem zdolności muzyków Orkiestry Reprezentacyjnej WOT, zaprosiła społeczność OR WOT na spotkanie w Pałacu Prezydenckim. Gest Pierwszej Damy był wyjątkowym wyróżnieniem i dowodem podkreślającym profesjonalizm i talent żołnierzy Ośrodka Reprezentacyjnego WOT.

- To było niezwykle miłe wyróżnienie, że Orkiestra została zaproszona do występu podczas uroczystości Pary Prezydenckiej. Chęć spotkania się z delegacją Ośrodka w Pałacu sprawiła, że morale wśród żołnierzy poszybowały w górę. Poczuli się bardzo docenieni, a ja razem z nimi – wyraził swą radość z udziału w wydarzeniu płk Łukasz Baranowski, Komendant Ośrodka Reprezentacyjnego WOT.

Kolejnym wyróżnieniem dla Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej było uczestnictwo w pikniku z okazji Dnia Dziecka, odbywającym się w Ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspaniały pokaz na scenie dała zarówno Orkiestra, jak i Kompania. Oba występy zebrały wielkie brawa. Wśród odwiedzających słychać było słowa podziwu.

Stoisko Ośrodka Reprezentacyjnego WOT cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród przybyłych dzieci. Najmłodsi chętnie zgłaszali się na szkolenie z musztry, które prowadzili żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej WOT.

- Krótkie treningi musztry dla najmłodszych były dla mnie ciekawym doświadczeniem. Byłem zaskoczony, jak szybko maluchy uczyły się techniki marszu czy zwrotów. Przemyciliśmy trochę wiedzy o wojsku podczas dobrej zabawy. Myślę, że o to chodziło. Kto wie, może za parę lat, dzieci które uczyłem podstaw musztry będą starały się o wstąpienie w szeregi WOT – powiedział starszy kapral Kamil Kowalczyk, instruktor na wydarzeniu organizowanym w KPRM.

Podczas pikniku nie brakowało chętnych do uzyskania dyplomu z wiedzy militarnej. Dzieci z wielkim entuzjazmem sprawdzały się także z ogólnej wiedzy o Ojczyźnie, by zdobyć Dyplom Małego Polaka. Największym zainteresowaniem cieszyły się Książeczki Małego Terytorialsa. Najmłodsi tłumnie ustawiali się, by „zapisać się” do Wojsk Obrony Terytorialnej. Uzyskanie książeczki sprawiało im niebywałą radość. Odwiedzający Ogrody Kancelarii Prezesa Rady Ministra chętnie robili sobie zdjęcia z ogromnym misiem-terytorialsem, który zdobił stoisko Ośrodka Reprezentacyjnego WOT.

Ponadto wielkie zainteresowanie budziły mażoretki, występujące razem z Orkiestrą. Szczególnie małe dziewczynki chętnie fotografowały się z nimi i podziwiały ich wygląd. Dorośli także zatrzymywali się przy stosiku WOT, często po to by dowiedzieć się czegoś o służbie, czy wyrazić podziw dla działalności jednostki.

- Występy, gdzie gospodarzem jest Zwierzchnik Sił Zbrojnych Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, czy Prezes Rady Ministrów to dla nas, dla żołnierzy Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej ogromne wyróżnienie. To zwieńczenie ciężkiej, zintensyfikowanej pracy, docenienie naszych umiejętności i jestem z tego bardzo dumny. Poza tym, nie ukrywajmy, Ośrodek Reprezentacyjny WOT to jednostka centralna, która zabezpiecza uroczystości na terenie całego kraju. Jestem ogromnie zadowolony, że tak wspaniale promujemy Radom i ziemię radomską, na tak ważnych i prestiżowych wydarzeniach – podsumował wyjątkowe występy Ośrodka Reprezentacyjnego WOT, płk Łukasz Baranowski.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

  • www

    2024-06-07 22:17:19

    https://www.youtube.com/watch?v=Ntlcs2pd1OA/

     

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych