Wszystko zacznie się w samo południe od zawodów wędkarskich dla dzieci i młodzież. W strefie edukacyjnej będzie można się dowiedzieć więcej o zdrowym odżywianiu i wartościach odżywczych ryb słodkowodnych.
Natomiast w strefie kulinarnej będzie można nie tylko spróbować pysznych dań, ale też podejrzeć kulinarne triki podczas live cookingu z Mikołajem Reyem znanym kucharzem i finalista MasterChefa. Poaz jest częścią kampanii „Bardzo cenne – mało cenne”, finansowanej ze środków europejskich, której celem jest promowanie tradycyjnych, regionalnych potraw z mniej popularnych gatunków ryb.
Dopełnieniem piknikowej atmosfery będą stoiska z rękodziełem wędkarskim i lokalnymi produktami. Na najmłodszych czekać będą darmowe dmuchańce, animacje, konkursy i gry, które nie pozwolą się nudzić ani przez chwilę.
Natomiast na scenie zobaczymy lokalnych artystów, a gwiazdą wieczoru będzie Mezo, który zadba o to, by lato zakończyć w rytmie najlepszych hitów. Początek konvertu Mezo o godz. 15:00.
Organizatorami imprezy są: Fundacja na Rzecz Integracji Środowiska Akademickiego Jeden Uniwersytet oraz Polski Związek Wędkarski w Radomiu z Okręgiem PZW w Poznaniu. Partnerem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
| Dawid Kwiatkowski na otwarcie amfiteatru w Grójcu ►