Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Posmakuj Gombrowicza. Literacka kolacja na rzecz WOŚP

dm 2023-01-17 16:09:00

Muzeum Witolda Gombrowicza po raz kolejny włącza się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem w zupełnie innej formie niż w latach ubiegłych. Zachęcamy do licytowania niebanalnej kolacji, która odbędzie się w Muzeum.

Gotowany kalafior z „Biesiady u hrabiny Kotłubaj”, zupa ogórkowa ze „Ślubu”, potrawka z kury z powieści „Kosmos” czy (może najbardziej znane) karasie w śmietanie z „Iwony księżniczki Burgunda” – to tylko przykładowe dania, które znaleźć można w twórczości Witolda Gombrowicza. Autor „Ferdydurke” będzie patronem literackiej kolacji, jaką można wylicytować na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pomysłodawczynią „Kolacji Gombrowiczowskiej” jest dziennikarka Katarzyna Bosacka („Wiem co jem”). Literacką ucztę na rzecz WOŚP pani Katarzyna organizuje wraz z mężem, Marcinem Bosackim, już po raz trzeci. Pierwsza kolacja wystawiona została na licytację dwa lata temu. Pomysł przypadł do gustu (i smaku) i z roku na rok rozkręca się. Po Mickiewiczowskiej i Sienkiewiczowskiej, w tym roku Katarzyna Bosacka proponuje ekscentryczną, elektryzującą, pełną niebanalnych potraw i szalonych zabaw kolację inspirowaną twórczością Witolda Gombrowicza.

Kolacja Gombrowiczowska odbędzie się w Muzeum pisarza we Wsoli pod Radomiem (w terminie dogodnym dla wszystkich uczestników). Wspaniałe, zaskakujące dania przygotują znakomite radomskie restauracje: Casa Verde Ristorante Pizzeria, Czas na chleb, Hotel Rubin oraz Restauracja Teatralna. Wieczór poprowadzi pomysłodawczyni, dziennikarka Katarzyna Bosacka. Alkohole dobierze senator Marcin Bosacki.

Spotkanie u Gombrowicza będzie nie tylko ucztą dla ciała. Pomysłodawczyni spotkania wraz z Muzeum Witolda Gombrowicza przygotowali także coś dla ducha. Wieczór rozpocznie zwiedzanie muzeum oraz oglądanie dotychczas nie eksponowanych rękopisów i pamiątek po pisarzu. Specjaliści z muzeum opowiedzą o autorze „Kosmosu”, jego życiu, upodobaniach i rodzinie. Kolacja będzie także okazją do towarzyskiej rozmowy i poznania wspaniałych ludzi.

Aukcje trwają do 30 stycznia 2023 r. Zapraszamy do licytacji.

Linki do 4 aukcji (zwycięzcy spotkają się przy jednym stole podczas wspólnej kolacji):

1. https://allegro.pl/oferta/katarzyna-bosacka-kolacja-gombrowiczowska- 13048293448?fbclid=IwAR05NjbXpOToCkP5VwmY31CxyUVVOnru0sf- k5L6ZQ1JHyxC4p1U6BbdaKI

2. https://allegro.pl/oferta/katarzyna-bosacka-kolacja-gombrowiczowska-2- 13052038193?fbclid=IwAR05NjbXpOToCkP5VwmY31CxyUVVOnru0sf- k5L6ZQ1JHyxC4p1U6BbdaKI

3. https://allegro.pl/oferta/katarzyna-bosacka-kolacja-gombrowiczowska-3- 13052048766?fbclid=IwAR1thjMeT-7_nJKs-yIvQE- CC2H5qGAyhtE5ADfzRo4DiD1SeMdUeYEiyhE

4. https://allegro.pl/oferta/katarzyna-bosacka-kolacja-gombrowiczowska-4- 13052052619fbclid=IwAR10zHO5euMSSiPfqb_LAwnnSmBy9Cj_kAa_sBSdlQZY OJEtpBfXODnPPXs Cały dochód z licytacji będzie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Komentarze naszych czytelników

  • 10

    2023-01-17 13:40:35

    Z tymi na zdjęciu? Co najwyżej zasługują na zapiekanki na Moniuszki.

  • Głosuję na PO i Witkowskiego

    2023-01-17 14:17:16

    Lesbijki i geje lewicowcy co się zowie.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych