Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Pikniki rodzinne przypomniały radomianom czasy PRL

dm, UM Radom 2024-06-24 10:20:00

„Przystanek PRL” na deptaku oraz (Bez)karna półkolonia nad zalewem na Borkach to dwa pikniki, które odbyły się w miniony weekend w ramach obchodów 48. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec '76.

Sobotnia impreza na Borkach zorganizowana przez Stowarzyszenie Droga Mleczna była okazją, by pokazać młodym radomianon dawne wakacyjno-kolonijne gry i zabawy w scenografii rodem z filmu „Podróż za jeden uśmiech”.

Z kolei w niedzielę na Placu Corazziego można było zobaczyć jak wyglądało codzienne życie w czasach PRL, m.in. skosztować potraw z baru mlecznego czy wody z ulicznego saturatora. Chętni mogli spróbować swoich sił w pisaniu na maszynie oraz wziąć udział w dawnych grach i zabawach. Pojawiły się też stare samochody, w tym milicyjny radiowóz. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również przejażdżki dawnym autobusem, tzw. ogórkiem.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych