Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Piknik ekologiczny w Radomiu

dm, UM Radom 2024-05-20 13:01:00

Piknik ekologiczny, zorganizowany z okazji Dnia Ochrony Środowiska, odbył się w parku im. Tadeusza Kościuszki i na placu Corazziego przed Urzędem Miejskim. Jego celem było zachęcenie oraz zainspirowanie mieszkańców Radomia do świadomego korzystania ze środowiska naturalnego, w tym selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych.

Podczas pikniku była zbierana makulatura, metale, tworzywa sztuczne i szkło. W zamian za dostarczone odpady można było otrzymać sadzonki roślin ozdobnych. Był również zbierany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W programie znalazł się także spacer edukacyjny po parku, spacery z psami ze schroniska, a także występy artystyczne oraz warsztaty trash-art i zero waste. Była też ekspozycja dotycząca odnawialnych źródeł energii, a zainteresowani mogli skorzystać z porad w punkcie konsultacyjno-informacyjnym rządowego programu „Czyste powietrze”. Podczas pikniku był również czynny Ekobazar, czyli punkt w którym można było udostępnić do odebrania przez inne osoby, zbędne, ale będące w dobrym stanie przedmioty.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych