Czwartek 20 czerwca
Bogny, Florentyny, Bożeny
RADOM aktualna pogoda

Pieniądze z ministerstwa dla Teatru Powszechnego

dm, UM Radom 2024-03-23 07:07:00

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu otrzyma z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad pół miliona złotych na modernizację oświetlenia dużej sceny. Ma też przyznane 300 tysięcy złotych na organizację Festiwalu Gombrowiczowskiego i 150 tysięcy złotych dofinansowania, dzięki któremu w Radomiu będą mogły być prezentowane najlepsze spektakle z innych polskich teatrów. Poinformowała o tym podczas wizyty w Radomiu wiceminister Marta Cienkowska.

– Bardzo się cieszę, że teatr aplikuje o środki, i że ministerstwo jest w stanie wesprzeć samorządowe instytucje kultury. Mam nadzieję że uda nam się współpracować także przy projektach finansowanych z funduszy europejskich. Chcę podkreślić, że instytucje samorządowe są dla nas tak samo ważne, jak instytucje państwowe. I o ten rozwój instytucji kultury, w regionach, w mniejszych miejscowościach będziemy dbać – zapowiedziała minister Marta Cienkowska.

Prezydent Radosław Witkowski zwrócił uwagę, że to już kolejne radomskie projekty, które zostaną dofinansowane pieniędzmi z zewnątrz. – Bardzo się cieszę, że możemy liczyć na rządowe wsparcie nie tylko w sprawach dotyczących rozwoju miejskiej infrastruktury, ale również w dziedzinie kultury, którą się szczycimy, i która promuje nasze miasto. Liczę na wspólną realizację kolejnych projektów, które pomogą w organizacji działań kulturalnych Radomiu na jeszcze wyższym poziomie – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych