Na stronie Teatru czytamy:
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy infomację, że w nocy z soboty na niedzielę zmarł Petr Nosalek - świetny reżyser teatru lalkowego, od kilku sezonów związany z naszym Teatrem. W Jego towarzystwie przecieraliśmy "lalkowe szlaki", trzy lata temu otwierając scenę Fraszka znakomitą premierą "Kopciuszka" w Jego reżyserii. Potem była pełna wdzięku i humoru "Nieznośka i Kmieć" i - ostatnio - spektakl o przyjaźni i lojalności oraz kilku innych naprawdę ważnych sprawach, czyli "Na Arce o ósmej".
Petr Nosalek był nie tylko wspaniałym artystą i fantastycznym fachowcem, ale także niezwykle wrażliwym, serdecznym i bardzo skromnym człowiekiem, który z anielską cierpliwością i stoickim spokojem krok po kroku uczył nas "lalek". Lubiliśmy i ceniliśmy Go wszyscy. Praca z Nim była przyjemnością i przygodą. Jego pogodny, nieśmiały uśmiech, za którym kryła się ogromna życiowa mąrość, i wielkie błękitne oczy patrzące na świat z łagodnością dziecka, błyskawicznie zjednywały Mu ludzi i rozbrajały wszelkie trudne sytuacje...
Tak Go zapamiętamy...
Spoczywaj w pokoju, Panie Piotrze! [*]
Petr Nosalek nie żyje...
Jak poinformował na swojej stronie Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, z soboty na niedzielę zmarł Petr Nosalek, reżyser teatru lalkowego, od kilku sezonów związany z naszą placówką.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:
Rusza wakacyjna Strefa Komfortu w Elektrowni
Otwarty teatr perkusyjny - bezpłatne warsztaty dla tych, którzy chcą rozładować stres
Zmiany personalne w diecezji radomskiej. Sprawdź decyzje biskupa Marka Solarczyka
Otwarcie wystawy „Polski protest 1976” w Radomiu i to w przeddzień uroczystych obchodów
Leśnicy upamiętnili 50. rocznicę Radomskiego Czerwca ’76! Historyczne zdjęcia na budynku