Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Nowy dyrektor ds. artystycznych w MCSW ''Elektrownia''

dm 2022-01-05 15:15:00

Łukasz Rudecki - artysta malarz, wykładowca na Wydziale Sztuki UTH w Radomiu, od 3 stycznia pełni obowiązki zastępcy dyrektora ds. artystycznych Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu.

Od lewej: Rafał Rajkowski, Wioletta Kotkowska, Łukasz Rudecki, Włodzimierz Pujanek

- Zespół zarządzający tą instytucją, został zasilony bardzo ważną postacią ze świata sztuki. Dr habilitowany Łukasz Rudecki, profesor UTH w Radomiu, prodziekan wydziału sztuki, autor murali o Jacku Malczewskim, będzie na pewno wartością dodaną "Elektrowni". To też ważny etap rozwoju samej instytucji, bowiem do grona osób, które będą kreowały rzeczywistość "Elektrowni", dołącza właśnie osoba, która bez wątpienia jest autorytetem, jeśli chodzi o kwestie sztuki w Radomiu, ale i w Polsce - rozpoczął wicemarszałek woj. mazowieckiego, Rafał Rajkowski.

Włodzimierz Pujanek, dyrektor MCSW "Elektrownia", dodał: - Doktor Rudecki zna naszą instytucję, bowiem jego wystawy były u nas prezentowane. Na 2022 rok musieliśmy już wcześniej zaplanować wystawy, także dyrektor zastał już, to co jest, ale będziemy rozmawiać co dalej, jakie będą następne wystawy, następne działania na kolejne lata.

- Jest mi niezmiernie miło. Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzano, postaram się nie zawieść oczekiwań. Dla mnie personalnie podjęcie tego wyzwania, w takiej instytucji, w instytucji o takich możliwościach i randze, jest sprawą dużego wyróżnienia i honoru, także jest mi niezmiernie miło i jestem zmotywowany do działania. Mam nadzieję, że będę mógł w jakiś sposób być wartością dla tej instytucji - powiedział dyrektor Rudecki.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych