Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Noc Muzeów w Resursie - „Trzy oblicza Salvadora Dali”

dm 2024-05-15 11:21:00

Po raz kolejny w trakcie Nocy Muzeów Resursa Obywatelska zaprosi w plener. Tym razem będzie można zobaczyć barwne widowisko teatralne „Trzy oblicza Salvadora Dali” w wykonaniu Teatru Formy z Wrocławia. Pokaz odbędzie się na Rynku przed Kamienicą Deskurów o godz. 21.30.

Przedstawienie obfituje w efektowne, żywe instalacje. Przywołane zostaną obrazy żyraf czy topniejących zegarów, człowieka złożonego z szuflad, ekscentrycznych kobiet czy dzikich zwierząt, które stały się znakiem firmowym malarza. Spektakl stawia pytania dotyczące naszej egzystencji, m.in. o granice wymiaru czasu czy iluzji, marzeń i złudzeń, w które pragniemy wierzyć.

– Interesuje mnie Dali, jako portret człowieka który tworzył, odnosił sukcesy, żyjąc ponad stan, w przeciwieństwie do wielu malarzy jego czasu. Ten opływający w fortunę i prestiż artysta, był jednocześnie w praktycznym życiu bardzo nieporadny, zdany kompletnie na mecenat i przewodnictwo swojej żony, Gali – mówi reżyser spektaklu, Józef Markocki.

Teatr Formy (dawny Współczesny Teatr Pantomimy) – teatr prywatny istniejący od 1996 roku, założony i prowadzony przez Józefa Markockiego, wywodzącego się z Wrocławskiego Teatru Pantomimy i szkoły Henryka Tomaszewskiego. Formacja nawiązuje do tradycji polskiego mimu zbiorowego, operując międzynarodowym językiem gestu, który nie wymaga tłumacza.

Scenariusz i reżyseria, scenografia – Józef Markocki
Obsada – Zespół Teatr Formy
Opracowanie Muzyczne – Józef Markocki
Wykonanie Scenografii – Krzysztof Cichała
Kostiumy – Ilona Szurkowska
Czas trwania – 60min

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych