Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Noc Muzeów 2022 w Elektrowni [PROGRAM]

dm 2022-05-10 22:35:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu zaprasza na Noc Muzeów 2022, która odbędzie się w sobotę, 14 maja w godzinach od 19:00 do 1:00.

Zwiedzający będą mogli obejrzeć wystawę Basi Bańdy „Róże i róże” oraz wziąć udział w specjalnie zorganizowanych z tej okazji muzyczno-filmowych wydarzeniach.

Program:

godz. 19.30

koncert Emrere

Pulsujące rytmy, delikatne struktury, przenikające się melodie i hipnotyzujące gitary – a to wszystko w ramach nowego projektu muzycznego Piotra Czyża i Michała Grabowskiego w przeszłości związanych z zespołem Mijagi.

godz. 20.00

Projekcja filmu Tutanchamon: oblicze bez maski, dokumentalny, reż. Ernesto Pagano, narrator Iggy Pop, Wielka Brytania 2021 (90’)

Tutanchamon to imię, które stało się częścią zbiorowej wyobraźni ludzi na całym świecie. Przywołuje to, co najbardziej imponujące i tajemnicze w historii starożytnego Egiptu: od piramid po budzącą grozę klątwę. Widzowie będą mogli z bliska obejrzeć 150 przedmiotów ze skarbca Tutanchamona i szczegółowo prześledzić proces tworzenia wystawy poświęconej dziejom Złotego Króla.

bilet: 17 zł

godz. 21.00

koncert BLED

To nie zderzenie światów, lecz subtelne przenikanie się, a nawet więcej – wtapianie się jednego świata w drugi, następnie trzeci, czwarty… To fuzja tak delikatna, że niemal naturalna. BLED to projekt muzyczny Emila Miszka i Sławka Koryzno związanych z trójmiejską sceną jazzu eksperymentalnego.

Koncertowi towarzyszyć będą spektakularne wizualizacje.

godz. 22.00

Projekcja 11 krótkometrażowych animacji ukraińskich (60’)

bilet: 5 zł (wpływy zostaną przeznaczone na pomoc Ukrainie)

godz. 22.30

koncert UnFORM

Koncert muzyki elektronicznej.

Tego dnia na wystawę oraz koncerty oferujemy bilet specjalny za 1 zł, ceny biletów do kina podane są przy tytułach filmów.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

 


POKAZY FILMOWE W RAMACH NOCY MUZEÓW – 14 V 2022

20.00 – TUTANCHAMON: OBLICZE BEZ MASKI, dokumentalny, reż. Ernesto Pagano, narrator – Iggy Pop, Wielka Brytania 2021 (90’) bilet – 17 zł

26 listopada 1922 roku, archeolog i egiptolog Howard Carter, dokonał niezwykłego odkrycia. Tego dnia po raz pierwszy otworzył grobowiec faraona Tutanchamona. Komora grobowa, wypełniona przeróżnymi przedmiotami, zachowana była w nienaruszonym stanie.

Z okazji stulecia tego niezwykłego wydarzenia zapraszamy na niezwykły film. To okazja, by poznać prawdziwe oblicze tajemniczego farona. Widzowie będą mogli z bliska obejrzeć 150 przedmiotów ze skarbca Tutanchamona i szczegółowo prześledzić proces tworzenia wyjątkowej wystawy poświęconej dziejom Złotego Króla. Tutanchamon to imię, które stało się częścią zbiorowej wyobraźni ludzi na całym świecie. Przywołuje to, co najbardziej imponujące i tajemnicze w historii starożytnego Egiptu: od pyramid po budzącą grozę klątwę.

Od momentu odkrycia jego grobowca, faraon ten zyskał niemal status celebryty. Mało kto jednak łączy tę niezwykłą popularność z działaniami jego odkrywcy, Howarda Cartera. W czasach, w których archeolog dokonał swego odkrycia metody komunikacji masowej dopiero zaczynały raczkować, a mimo to o Tutanchamonie usłyszał cały świat.

22.00 – ZESTAW NOWYCH ANIMACJI UKRAIŃSKICH (11 krótkich filmów, 60’) bilet – 5 zł, wpływy z biletów przeznaczamy na pomoc Ukrainie

Wojna, która zmieniła Rondo 2020 | reż. Olha Hawryłowa

Animacja stworzona na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa pracowni Art Studio

Agrafka. Rondo – przepiękne miasto w którym żyją bohaterzy. Ich świat – spokojny i szczęśliwy, ale niespodziewanie pojawia się Wojna. Nie ma ona serca i nie rozumie żadnego języka. Jedyne czego chce to zniszczyć Rondo i jego mieszkańców. Główni bohaterzy to szklany chłopczyk Danko i jego przyjaciele: papierowy ptaszek o imieniu Zirka i pies Fabian. Decydują się stanąć na czele walki. Wraz z mieszkańcami miasta wymyślają sposób jak pokonać zło, ponieważ światło ich serc jest silniejsze od jakiejkolwiek ciemności. Historia o Rondzie i Wojnie, to wymyślona rozmowa z dziećmi o wojnie, z wykorzystaniem wizualno- dynamicznego języka. Nie wywołuje traum, a pozwala zrozumieć co się dzieje i jak szukać konstruktywnego sposobu rozwiązania problemów.

Temperatura błysków 2020 | reż. Ołena Riznyczenko

Animacja krótkometrażowa o przemocy domowej. Okrutna „pandemia w pandemii”, czyli przemoc domowa, to problem, którego wiele z osób nie może do końca zrozumieć. Ale możemy pomóc ofiarom poprzez znalezienie zrozumienia w oczach innych ludzi, może nawet w sercach!

Niepotrzebne Rzeczy 2020 | reż. Dmytro Lisenbrat

Czy w niedalekiej przyszłości możliwe będzie, że robot będzie miał zwierzątko domowe? Czy może tym zwierzęciem stać się człowiek? Czy staną się przyjaciółmi i co z tego wyniknie? Miłość do ludzi nie zawsze ma szczęśliwe zakończenie.

Już dawno chciałem latać 2021 | reż. Elina Pupina, Mykyta Żurawlow

Wania rośnie w prawdziwej, kochającej się rodzinie. Ma wsparcie, opiekę i ciepło. Od najmniejszego marzył o locie w kosmos i w końcu pojawia się taka możliwość!

Odpowiedzialny bohater 2021 | reż. Roman Łysenko

Z wielką siłą wiąże się wielka odpowiedzialność. Tragikomiczna opowieść o klasycznym ratunku superbohaterów, z nagłym zwrotem akcji i prawdziwymi konsekwencjami. Inspirowana nieco naiwnymi, ale czarującymi filmami o Supermanie lat 70-80.

Dołączono most do miasta 2021 | reż. Kłym Kłymczuk

Dawno temu dołączono do miasta niewielki most. Od tego czasu wiele się zmieniło, ale most dobrze pamięta stare czasy i opowiada nam o nich.

Tygrys wędruje obok 2021 | reż. Anastasija Faliłejewa

Ponure myśli ogarniają Kacumi. Dziewczyna widzi niesamowite znaki, które pokazują, że jej życie jest w punkcie bez powrotu. Ośmiela się podjąć desperacki krok – popełnić samobójstwo. W tym momencie pojawia się mistyczny Tygrys. Czy uda mu się uratować Kacumi.

Empatia 2020 | reż. Marija Saptowa

Młody mężczyzna nosi na swojej głowie zrujnowany, ceglany budynek. Zmuszony jest żyć w społeczeństwie, gdzie posiadanie na swojej głowie ruin jest zabronione. Starannie chowa swój defekt z pomocą wysokiego kapelusza i jedyne pocieszenie znajduje u swojej ukochanej. Pewnego dnia, w wyniku strasznego zbiegu okoliczności jego sekret zostaje ujawniony, a ruinom, które były pieczołowicie chronione, grozi wyburzenie.

CATnBAT- Ewolucja 2021 | reż. Saszko Danyłenko, Wałeryj Lifirenko

Kot i Nietoperz to najlepsi przyjaciele. Każdego dnia oglądają telewizję i zainspirowani tym co widzą, chodzą robić głupoty. Każda opowieść o nich odsłania bolesną prawdę o ludzkiej naturze.

Głęboka Woda 2020 | reż. Anna Dudok

Samotna, pulchna syrena uwielbia za pomocą magii podglądać ludzi przez wodociągi. Pewnego razu zakochuje się w mężczyźnie i upojona namiętnością pojawia się u niego w mieszkaniu, by zaspokoić swoje niepohamowane żądze.

Papier-mâché 2021 | reż. Anastasija Feliłejewa

Jak warstwy papieru-mâché wzmacniają kruchą formę, tak praca nad filmami, sama w sobie, formuje reżysera. Film dedykowany jest uważnemu nauczycielowi i lalkarzowi Ołehowi Pedanowi.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych