Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

New Bone w pałacu we Wsoli. Bezpłatny dojazd z Radomia

dm 2022-03-30 09:04:00

Znakomita grupa jazzowa New Bone wystąpi w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Koncert odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia. Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

New Bone

autor: Materiały prasowe zespołu

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na kolejne w tym roku wydarzenie artystyczne. W pałacu we Wsoli wystąpi zespół New Bone.

New Bone to kwintet jazzowy złożony z uznanych muzyków. Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Na swoim koncie grupa ma sześć płyt. Ostatnia, Longing, ukazała się w 2020 roku (wydawnictwo CM Records). Płyta zawiera autorskie kompozycje lidera, Tomasza Kudyka, który dedykuje ten album swojemu tacie, Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi legendarnej grupy Jazz Band Ball Orchestra (jeden utwór na tej płycie, Head Dizziness, napisany został przez Jana Kudyka, a zaaranżowanego przez Wojtka Groborza).

Jak podkreśla Tomasz Kudyk, ta płyta i muzyka na niej zawarta to hołd i wyraz wdzięczności dla jego taty, który na początku drogi muzycznej lidera zespołu New Bone był dla niego inspiracją i autorytetem. - To dzięki tacie jestem w tym miejscu dzisiaj i robię to, co on - mówi Tomasz Kudyk.

Longing to muzyka pełna liryzmu i pewnej nostalgii utrzymanej w formie jazzowej narracji. Źródło inspiracji sięga głównego nurtu tej muzyki, wykształconego w połowie ubiegłego wieku. O muzycznych dokonaniach zespołu New Bone entuzjastycznie wypowiadały się takie autorytety jak Jarosław Śmietana, Piotr Baron czy Bogdan Chmura. Grupa brała udział w wielu znaczących festiwalach w Polsce, a także m.in. w Indiach, Bułgarii, i na Ukrainie. W czasie pobytu w Indiach zespół zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która zagrała koncert jazzowy na żywo w Kaszmirze.

New Bone występuje w składzie Tomasz Kudyk (trąbka, flugelhorn), Bartłomiej Prucnal (saksofon altowy), Dominik Wania (fortepian), Maciej Adamczak (kontrabas), Dawid Fortuna (perkusja).

Koncert odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia, o godzinie 17:00. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Chętnych dowiezie do Wsoli bezpłatny autobus, który odjedzie z przystanku przy ul. Chrobrego, koło galerii handlowych (kierunek Michałów) o godzinie 16:20. Powrót po koncercie tym samym autobusem.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych