Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Narodowe Czytanie 2021

dm, MBP 2021-09-01 10:01:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza na tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania, które odbędzie się w sobotę (4 września) o godz. 11:00 w bibliotecznym ogrodzie (ul. Piłsudskiego 12).

Lekturą jubileuszowej 10. edycji będzie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej, utwór znany i wciąż popularny, choć od jego prapremiery na deskach teatru upłynęło 115 lat. Czy stał się już nieaktualny, czy może wręcz przeciwnie – wciąż bawi, ale i trafnie diagnozuje społeczeństwo i jego system wartości? Będziemy mogli przekonać się o tym w sobotnie przedpołudnie.

Wybrane fragmenty dramatu zostaną zaprezentowane przez uczniów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu pod kierownictwem znanego aktora radomskiej sceny – Przemysława Boska.

Głosami bohaterów "Moralności pani Dulskiej" będą także mówić zaproszeni goście: Katarzyna Kalinowska – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia, Mateusz Tyczyński – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia oraz dyrektorzy instytucji kultury: Natalia Dąbrówka, Beata Drozdowska, Justyna Górska-Streicher, Grzegorz Molenda, Małgorzata Potocka oraz Elżbieta Sobkowiak.

Uczestnicy usłyszą także garść ciekawostek o Gabrieli Zapolskiej i jej pani Dulskiej.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych