Środa 12 czerwca
Janiny, Onufrego, Leona
RADOM aktualna pogoda

Luty z Amfiteatrem

dm, MOK 2022-02-02 11:00:00

Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr" przedstawia lutową ramówkę - łącznie 9 różnorodnych wydarzeń. Poniżej szczegóły.

04.02 | 14:00

Park zimowych niespodzianek - zabawa terenowa z Kozienickim Parkiem Krajobrazowym

Czas ferii zimowych sprzyja szukaniu ciekawych aktywności dedykowanych najmłodszym. Wychodząc tym potrzebom naprzeciw, zapraszamy dzieci w wieku 7+ do udziału w zabawie terenowej. Spotkamy się w parku im. Jacka Malczewskiego, by wspólnie z edukatorkami z Kozienickiego Parku Krajobrazowego odkryć tajemnice, które skrywa przyroda zimą, a także nauczyć się rozpoznawać ślady pozostawione przez zwierzęta w naszym najbliższym otoczeniu. Udział w naszej grze będzie okazją do integracji, zabawy i dużej dawki ruchu na świeżym, zimowym powietrzu.

Startujemy wprost z Amfiteatru przy ul. Śniadeckich 2. Obowiązują darmowe zapisy, które są dostępne pod adresem: anna.dudziak@amfiteatr.radom.pl

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona! Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

04.02 | 18:00

O pewnym chamie z kulą w głowie – spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem - ul. Parkowa 1

Jak wyglądałaby Polska, gdyby nie było II wojny światowej? Co mogłoby się dziać w Warszawie pełnej Polaków, Żydów i Ukraińców? Zapraszamy na rozmowę z Ziemowitem Szczerkiem o jego najnowszej książce „Cham z kulą w głowie”. Rozmowę poprowadzi Paweł Błach – pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru.

Drugiej wojny światowej nie było. Warszawa nigdy nie została zniszczona, dzisiaj pod łukami triumfalnymi spacerują Polacy, Żydzi i Ukraińcy. Warszawa – Buenos Aires Słowiańszczyzny – swego tanga nikomu nie szczędzi. Zbrodnia, namiętność i wojna na wszystkich szczeblach. Kryminał i epicka powieść w jednym. A w tle ulubiony temat pisarza – wielka historia. Powieść Ziemowita Szczerka „Cham z kulą w głowie”, kryminał utrzymany w klimacie noir, otrzymał Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa 2021.

Ziemowit Szczerek – pisarz, dziennikarz, autor wielu nagradzanych powieści i reportaży. Laureat Paszportu „Polityki”, nominowany do Nagrody MediaTory i Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona! Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

11.02 | 19:00

Zuzanna – muzyczny duet nie tylko liryczny - ul. Parkowa 1

Multiinstrumentalistka śpiewająca prosto z serca w muzycznym duecie z charyzmatyczną skrzypaczką. Koncert Zuzanny z Dorotą „Sową” Kuzielą w Kawiarni artystycznej Amfiteatru już 11 lutego.

Zuzanna to artystka, która wykonuje muzykę prosto z serca. Śpiewa, gra na wielu instrumentach i pisze słowa do swoich utworów. Autorska twórczość Zuzanny to piosenka z ambitnym tekstem najwyższej próby, doprawiona odrobiną folkowych brzmień. Śpiewa, akompaniując sobie na pianinie, gitarze i akordeonie. Na koncie ma świetnie przyjęty, debiutancki album „Dzień dobry” (maj 2020). W grudniu 2021 miał premierę jej najnowszy singiel. Autorska kompozycja „Akacje na Stalowej” to poruszająca, czule wyśpiewana historia z warszawską Pragą w tle. W nagraniu gościnnie wziął udział Czesław Mozil, wzbogacając je o swój charakterystyczny, pełen emocji głos.

Podczas koncertu Zuzannie będzie towarzyszyła Dorota „Sowa” Kuziela, doskonała i charyzmatyczna skrzypaczka. „Ma zjawiskowy głos, piosenki, które pisze, to czysta poezja.” – Maciej Szajkowski, Kapela ze wsi Warszawa.

Bilety wstępu: 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu. Wejściówkę kupisz także w kasie Amfiteatru przy ul. Parkowej 1 (płatność wyłącznie gotówką): https://biletyna.pl/koncert/Zuzanna-Muzyczny-duet-nie-tylko-liryczny

Liczba miejsc ograniczona! Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

18.02 | 17:00

O miłości… do zwierząt – Spotkanie z Dorotą Sumińską - ul. Parkowa 1

Luty to miesiąc, w którym w szczególny sposób świętujemy znaczenie miłości w naszym życiu. To czas obchodzenia Walentynek, święta zakochanych. Ale… uczuciami obdarzamy przecież nie tylko ludzi.n A gdyby tak porozmawiać o emocjach, jakie towarzyszą nam w kontakcie ze zwierzętami? Czy i jak potrafimy je kochać, szanować? Jak one odbierają nasze uczucia, czy potrafią się odwdzięczać? W jaki sposób mogą nam okazywać miłość? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi razem z zaproszoną rozmówczynią.

Naszym gościem będzie ekspertka od tematyki czworonogów wszelakich, wielka miłośniczka świata fauny, lekarz weterynarii, podróżniczka i autorka wielu publikacji w jednej osobie – Dorota Sumińska. Podczas wydarzenia będzie możliwość nabycia książek autorstwa pani Doroty oraz uzyskania jej autografu.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona! Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

19.02 | 18:00

Freestyle Jam session z Radomskim Kolektywem - ul. Parkowa 1

Powracamy po przerwie do kontynuacji naszego wyjątkowego cyklu – pora na kolejny roztańczony jam session z Radomskim Kolektywem! Tym razem motywem przewodnim będą hip-hopowe brzmienia. Na kulturę hip – hopu składają się cztery elementy: DJ-ing, rap, graffiti oraz b-boying (breakdance). Imprezę rozkręcą dwie jej pasjonatki: Lazy1 oraz DJ Beezee. Parkiet rozgrzeje się od żywiołowego tańca – nie może Was tam zabraknąć!

Bilety wstępu w cenie 10 zł. Wejściówkę kupisz także w kasie Amfiteatru przy ul. Parkowej 1 (płatność wyłącznie gotówką): https://biletyna.pl/inne/Hip-hop-z-Radomskim-Kolektywem-Jam-session

Liczba miejsc ograniczona! Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

20.02 | 10:00 i 12.00

Wkręć się w sztukę: E jak Elliott Erwitt - ul. Daszyńskiego 5

W naszym artystycznym alfabecie czas na literkę „E” jak Elliott Erwitt! – znany fotograf i miłośnik zwierząt. E jak Elliott Erwitt, Amerykański fotograf, którego znakiem rozpoznawczym jest niekonwencjonalne obrazowanie codzienności przez fotografię. Jego najsłynniejszym cyklem zdjęć są portrety psów, wydał pięć albumów poświęconych czworonogom i to właśnie te zdjęcia stały się kluczem do międzynarodowej kariery artysty.

Twórczość Erwitta opiera się na bystrym obserwowaniu i dokumentowaniu świata oraz wyczekiwaniu na decydujący moment, by nacisnąć spust migawki. Warsztaty będą okazja to poznania twórczości fotografa i do ćwiczenia pamięci i zdrowej rywalizacji. W warsztatach będzie uczestniczyć pies o imieniu Szaruga, z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi. Spotkanie będzie więc też okazją by przekonać się jak wielką sztuką jest opieka nad psem, ale i jak się wobec psa zachowywać by być bezpiecznym. Każdy z uczestników otrzyma kieszonkową wersję gry rozwijającej pamięć. Polecamy warsztaty zarówno dzieciakom kochającym psy, jak i tym, które czują przed czworonogiem lęk.

Wstęp płatny: 15 zł – bilet pojedynczy, 30 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły). Wejściówkę kupisz również w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką): https://biletyna.pl/inne/Wkrec-sie-w-sztuke-E-jak-Elliott-Erwitt

Liczba miejsc ograniczona! Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

21.02 | 19:00

Podcast Przygoda Życia – Rodzicielstwo: #Rozwój seksualny dzieci cz. 2 - on-line

Dojrzewanie (adolescencja) jest wieloletnim procesem. Dotyczy nie tylko nastolatka, ale całej jego rodziny, zmieniając relacje między jej członkami oraz powodując często silne napięcie w systemie rodzinnym. Optymalne przejście przez ten proces i pozytywne sfinalizowanie go to wyzwanie, przed którym staje nie tylko nastolatek, ale również jego rodzice.

Z Elą Janicką – terapeutką i seksuolożką porozmawiam m.in. o tym, jakie zmiany zachodzą w ciele młodego człowieka, nie tylko te fizyczne ale też psychiczne i psychospołeczne. Spróbuję dowiedzieć się w jaki sposób my – rodzice, powinniśmy wspierać nasze dziecko w tej trudnej przemianie w dojrzałą kobietę czy dojrzałego mężczyznę.

O naszym gościu:

Ela Janicka – terapeutka i seksuolożka. W swojej pracy zajmuje się terapią relacji w każdym tego słowa znaczeniu. Uczy, jak zbudować dobrą relację ze sobą, z innymi, w związku, w małżeństwie, również w obszarze seksualnym. Jest właścicielką Centrum Terapii i Rozwoju w Radomiu, które specjalizuje się w pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przygoda Życia: Rodzicielstwo to podcasty poświęcone bardzo szerokiemu tematowi rodzicielstwa. Do każdego odcinka zapraszam innego specjalistę, po to by rozwiewać nasze wątpliwości związane z rozwojem fizycznym i psychicznym naszych dzieci, relacjami, zdrowiem, prawidłowym odżywianiem. Pochylam się również nad sprawami dotyczącymi nas – rodziców. Moje rozmowy czasami są bardzo poważne a czasem lekkie i wesołe.

Najnowszy odcinek podcastu będzie dostępny on-line na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/watch/amfiteatr.radom/943248369542465/

25.02 | 19:00

T/Aboret - ul. Parkowa 1

Muzyka pachnąca drewnem, odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ruchliwe ulice miasta – to T/Aboret.

Muzycy, wywodząc się z różnych muzycznych światów, wyrażają siebie w ethno-jazzowych kompozycjach, improwizacjach i rytmicznych wariacjach. Teksty w utworach zespołu to język współczesny, miejski, ale przesiąknięty wspólną wrażliwością. T/Aboret to jedna opowieść, snuta przez cztery osoby i trzynaście instrumentów.

Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu. Wejściówkę kupisz także w kasie Amfiteatru przy ul. Parkowej 1 (płatność wyłącznie gotówką): https://biletyna.pl/koncert/TABORET-koncert

Liczba miejsc ograniczona! Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

27.02 | 10:00 i 12:00

Wkręć się w teatr: Opowieści starego kredensu - ul. Daszyńskiego 5

Spektakl Teatru pod Orzełkiem to zupełnie niezwykła historia, którą opowiadają Profesor Hilary Szczebrzeszyński wraz ze swoją asystentką panią Anią. Legenda o Złotej Kaczce oraz bajka o Grzecznym Rycerzu, który dobrocią pokonał smoka uczy najmłodszych widzów empatii.

Przedstawienie jest niezwykle ciekawe w formie – lalki stworzone są z kuchennych przedmiotów – stolnica staje się stolicą bajkowego królestwa, gdzie rządzi król Wałek Pierwszy a w pobliskiej pieczarze hałasuje smok stworzony z tłuczka, drewnianych łyżek i foremek do ciasta. Chlebowa Kromka ożywa i nuci pieśń o Złotej Kaczce pływającej po podziemnym stawie, kuchenny ręcznik po zawiązaniu supełków zamienia się w lalkę biednego Jasia marzącego o legendarnym bogactwie.

W trakcie spektaklu dzieci składają rycerskie ślubowanie przez co powiększa się Zakon Rycerek i Rycerzy Grzeczności.

Spektakl odbędzie się o dwóch turach: 10.00 i 12.00

Bilety: 15 zł – bilet normalny, 50 zł – bilet rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych). Wejściówkę kupisz również w dniu wydarzenia, w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność wyłącznie gotówką): https://biletyna.pl/spektakl/Wkrec-sie-w-teatr-Opowiesci-starego-kredensu

Liczba miejsc ograniczona! Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych