Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Koncert Big Bandu Mundana

dm 2022-04-28 10:01:00

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" zaprasza w najbliższy piątek, 29 kwietnia o godz. 19:00, na pierwszy po blisko dwuletniej przerwie związanej z pandemią koncert Big Bandu Mundana z towarzyszeniem skrzypka Mateusza Strzeleckiego.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Radomscy muzycy z Big Bandem Mundana". Usłyszymy znane utwory wiolinistyki popularnej oraz jazzowej.

Big Band Mundana powstał w roku 1993 z inicjatywy Zbigniewa Bidzińskiego, pod patronatem Fundacji Musica Mundana. Dwudziestoosobowa orkiestra ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu festiwalach krajowych i zagranicznych, skąd przywiozła wiele nagród i wyróżnień.

Od początku istnienia z zespołem współpracowało blisko stu muzyków, a projekt "Radomscy muzycy z Big Bandem Mundana" zaliczany jest do najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym mieście.

Mateusz Strzelecki - radomski skrzypek urodzony w 1993 r. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku. Naukę kontynuował na Universität der Künste w Berlinie u wybitnego, polskiego skrzypka – pierwszego koncertmistrza Deutsche Oper – prof. Tomasza Tomaszewskiego. W roku 2022 otrzymał stopień doktora sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne nadany mu przez Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Resursy oraz poprzez witryny resursa.radom.pl oraz biletyna.pl.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych