Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Kino studyjne Elektrownia - dźwięk jak u Georga Lucasa

AS 2022-02-11 07:25:00

Kino studyjne Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia na stało już wrosło w krajobraz radomskiej kultury rozrywki. Dało się poznać przede wszystkim z licznych cykli filmowych.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu powstało w 2005 roku m.in z pomysłu Andrzeja Wajdy, a jego  integralną częścią jest Kino Studyjne. Rozpoczęło ono działalność w listopadzie 2015 roku, projekcjami filmów ,,Noc Walpurgii’’ i ,,Performer’’.

Wcześniej od 2007 roku, projekcje odbywały się tylko w formie Dyskusyjnego Klubu Filmowego przedstawiając ponad 330 projekcji filmowych w rożnych cyklach tematycznych, monograficznych oraz autorskich przeglądów: Kino na trawie, Zimowy Przegląd Filmowy Koksownik, które miały na celu prezentacje i rozpowszechnianie ambitnego i prowokacyjnego repertuaru filmowego w regionie radomskim. 

Działalność ta jest kontynuowana za sprawą regularnych projekcji filmowych w nowej sali na 120 miejsc, świetnie wyposażonej technicznie m.in. w projektor cyfrowy 4 K, czy - jako pierwsze kino w Polsce – w sprzęt dźwiękowy firmy Meyer Sound, która wyposażyła m.in studio Georga Lucasa i zaspokaja potrzeby najbardziej wyrafinowanych specjalistów od nagłaśniania. 

Oferta repertuarowa została poszerzona o cykle: Filmy dla dzieci, Sztuka na ekranie w którym przedstawiani są najwybitniejsi malarze i muzea, T-mobile Nowe Horyzonty, Filmy Francois Truffaut, Przegląd Filmów Francuskich, Oblicza Muzyki, Filmy na życzenie widzów oraz Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, premiery i pokazy przedpremierowe. 

W kinie odbywają się także koncerty, dyskusje i spotkania z aktorami czy reżyserami. Organizowane są seanse zorganizowane dla różnych placówek z całego regionu.

Kino  należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Szczegóły na www.mcswelektrownia.pl

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych