Czwartek 20 czerwca
Bogny, Florentyny, Bożeny
RADOM aktualna pogoda

IV konferencja ''Projekty Erasmus+ i Power w twojej szkole''

dm 2020-11-30 13:59:00

Już po raz czwarty Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu zorganizowała konferencję dotyczącą realizacji projektów Erasmus+ oraz POWER współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Tym razem, ze względu na COVID-19 i związane z nim obostrzenia, odbyła się w wersji online. Współorganizatorami spotkania były inne szkoły z Radomia - PSP nr 17, PSP nr 32, PSP nr 34.

Konferencja przeznaczona była przede wszystkim dla przedstawicieli radomskich placówek, którzy realizują projekty europejskie. Wzięła w niej udział także koordynator Regionalnego Punktu Informacyjnego FRSE w MSCDN oraz przedstawiciel Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, jednocześnie koordynator projektów szkolnych PSP nr 4 w Radomiu.

Internetowa formuła spotkania umożliwiła udział w tym wydarzeniu ponad 30 osobom z całej Polski, m.in. z Krakowa, Rybnika, Wrocławia, Gdańska, Sierakówka, Smardzowic, Różany. Głównym celem spotkania było podzielenie się informacjami i doświadczeniami w realizacji działań projektowych w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Koordynator projektów europejskich w PSP nr 17 w Radomiu opowiedziała o przedsięwzięciach, które zdobyły tytuł „dobrej praktyki”. Udzieliła wielu rad związanych z wzorową realizacją podjętych działań. Swoimi doświadczeniami podzieliła się także koordynator projektów pani wicedyrektor szkoły PSP nr 32 w Radomiu. Przybliżyła tematykę konkursów Eduinspirator, Eduinspiracje, Selfie +, w których placówka brała udział, a są formą upowszechniania rezultatów projektów.

Duże zainteresowanie wzbudziło przekazanie informacji na temat wypełniania wniosku o akredytację. Bardzo rzetelnie opowiedziała o tym koordynator szkolnych projektów, pani wicedyrektor PSP nr 34 w Radomiu, wyjaśniając zasady wypełniania i składania wniosków akredytacyjnych.

Konferencja zakończyła się wymianą pomysłów i planów związanych z działaniami projektowymi w czasie pandemii. Wszyscy przyznali, że obecnie większość działań musi odbywać się w sieci. Ostatnia część spotkania przerodziła się w „bank pomysłów”. W efekcie tego na portalu społecznościowym powstała grupa Erasmus+ POWER, Radom i okolice- wsparcie i wymiana doświadczeń.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych