Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Finisaż wystawy ''Radomian portret własny''

dm, muzeum.edu.pl 2022-01-14 08:35:00

Ostatnie oprowadzanie po wystawie oraz koncert kolęd i pastorałek. To atrakcje, które zaplanowano podczas finisażu wystawy „Radomian portret własny”.

Finisaż wystawy odbędzie się 16 stycznia 2022 roku. Rozpocznie się o godz. 15:00 ostatnim oprowadzaniem kuratorskim po wystawie, a następnie, po krótkiej przerwie, o godz. 17:00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Utwory wykonają uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu w instrumentalnych aranżacjach na akordeon, jak również soliści przy akompaniamencie fortepianu i skrzypiec. Wśród najstarszych polskich kolęd zabrzmią m.in. „Anioł pasterzom mówił”, „Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”, jak również te najbardziej znane na świecie: „Cicha Noc”.

Wystawa „Radomian portret własny” została otwarta 1 października 2021 roku. Na ekspozycji zaprezentowanych zostało około 100 portretów najwybitniejszych radomianek i radomian w formie zdjęć i obrazów. To wyjątkowa opowieść malowana portretem o historii Radomia. Poprzez portret kuratorzy wystawy: Adam Duszyk, Paulina Szymalak-Bugajska i Magdalena Kołtunowicz pokazali wielkość i wyjątkowość Radomia.  - Zwiedzający do 16 stycznia mogą podziwiać portrety władców związanych z Grodem nad Mleczną, wybitnych przedstawicieli nauki, kultury i sztuki urodzonych w Radomiu lub związanych z Radomiem – mówił Leszek Ruszczyk, dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Wystawa „Radomian portret własny” to piękna lekcja historii o Radomiu i regionie. W ramach działań edukacyjnych grupy szkolne po zwiedzaniu wystawy brały udział w warsztatach. Dwukrotnie zorganizowano również warsztaty dla nauczycieli z Radomia i regionu radomskiego, którzy dowiadywali się jak uczyć o historii w sposób ciekawy dla uczniów. Warsztaty odbyły się dzięki współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu, Radomskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli oraz Powiatowym Instytutem Kultury.

Wystawę od 1 października do końca grudnia obejrzało niemal 2,5 tysiąca osób.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych