Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Finisaż wystawy „Beksiński w Radomiu”

cir 2023-05-31 07:27:00

Dobiega końca prezentowana w Kamienicy Deskurów wystawa „Beksiński w Radomiu”. W piątek, 2 czerwca, Resursa Obywatelska zaprosi na działania finisażowe wokół ekspozycji. Będzie można zobaczyć rzadko prezentowany dokument ukazujący codzienne życie rodziny Beksińskich oraz usłyszeć fragmenty ostatniej audycji Tomka Beksińskiego z cyklu „Trójka pod Księżycem”.

Na godz. 18.00 zaplanowano projekcję filmu „Z wnętrza. Prolog”. W Resursie Obywatelskiej przy ul. Malczewskiego 16 będzie można zobaczyć unikatowy film, ukazujący archiwalne materiały zarejestrowane kamerą VHS przez samego Zdzisława Beksińskiego. Artysta nagrywał głównie żonę i syna oraz gości odwiedzających jego mieszkanie na warszawskim Mokotowie. Dokument pokazuje świat widziany oczami artysty. Będzie to kameralny pokaz. Liczba miejsc ograniczona. Bilety w cenie 10 zł dostępne online oraz w kasie Resursy.

Z kolei o godz. 19.00 już w Kamienicy Deskurów odbędzie się ostatnie zwiedzanie wystawy „Beksiński w Radomiu” z towarzyszeniem fragmentów audycji Tomka Beksińskiego. Muzyczne akcenty wybrane przez Tomasza Beksińskiego będą wybrzmiewać w przestrzeni ekspozycji, korespondując z prezentowanymi przez Resursę dziełami. Wstęp: w cenie biletu na wystawę. Wejściówki dostępne wyłącznie na miejscu w Kamienicy Deskurów bezpośrednio przed wydarzeniem. Uwaga, fragmenty audycji potrwają ok. 50 minut. Producentem fonogramów jest POLSKIE RADIO.

Ostatnia szansa, żeby zobaczyć wystawę nadarzy się w sobotę i niedzielę. W tych dniach ekspozycja będzie czynna w godz. 12.00-20.00. Ostatni zwiedzający wpuszczani są na godzinę przed zamknięciem muzeum.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych