Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Finał ''Paczki dla Bohatera'' - służby mundurowe dla żołnierzy i powstańców [ZDJĘCIA]

dm, KWP 2018-12-15 09:33:00

Blisko 4 tony darów dla byłych żołnierzy AK, powstańców warszawskich oraz więźniów politycznych okresu stalinowskiego zebrano w ramach radomskiej "Paczki dla Bohatera". Dary zbierała młodzież szkolna i służby mundurowe, w tym mazowieccy i radomscy policjanci oraz pracownicy cywilni obu komend.

"Paczka dla Bohatera" to ogólnopolska akcja, która odbyła się już ósmy raz. Radom dołączył do akcji 4 lata temu. Akcje w naszym regionie koordynowali wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego z Justyną Bujek, nauczycielką historii w „Hubalu” na czele.

Radomscy i mazowieccy policjanci oraz pracownicy cywilni obu komend włączyli się w akcję „Paczka dla Bohatera”, zorganizowali zbiórkę pieniędzy, a zebraną kwotę przeznaczyli m.in. na produkty żywnościowe i chemię gospodarczą. Dary zostały przewiezione do koordynatora przedsięwzięcia w Radomiu i tam przekazane celem rozdzielenia dla potrzebujących. W akcji zbiórki uczestniczyli także strażacy z radomskiej PSP oraz OSP m. Radomia, druhowie ochotnicy z terenu gmin powiatu radomskiego, Straż Miejska, Służba Więzienna z radomskiego aresztu oraz Inspekcja Transportu Drogowego, a także żołnierze z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu i 62. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu, a także Żandarmeria Wojskowa. Pierwszy raz w akcję włączyli się także koszykarze Rosy Radom.

W piątek w „Hubalu” odbyła się uroczystość podsumowująca akcję w regionie radomskim. Gości przywitali prowadzący galę Justyna Bujek oraz Rafał Jeżak, wiceprezes OSP miasta Radomia, a na co dzień pracownik zespołu prasowego KWP zs. w Radomiu. Podziękowania na ręce organizatorów akcji złożył biskup radomski Henryk Tomasik. W uroczystościach uczestniczyli m.in. insp. Kamil Borkowski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, nadkom. Dariusz Szymański - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu, mł. bryg. Bartosz Musiał - zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Zbigniew Kapciak - I Zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego.

W sumie wolontariusze zebrali prawie 4 ton żywności i artykułów spożywczych oraz chemii gospodarczej. Paczkami zostanie obdarowanych 71 kombatantów.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych