Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Elektrownia zaprasza na wykład

dm 2022-04-28 16:06:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu zaprasza na wykład pt. „Sztuka kolekcjonowania” Anny Szary, który odbędzie się w piątek (6 maja) o godz. 18:00.

Spotkanie będzie okazją do zebrania wiedzy na temat rynku sztuki w Polsce, który od kilku lat bardzo prężnie się rozwija. Prześledzimy jego dynamikę oraz najnowsze trendy, takie jak NFT (sztuka cyfrowa). Poznamy również najciekawsze kolekcje w Polsce i na świecie, najważniejsze domy aukcyjne oraz rekordy i ciekawostki spod aukcyjnych młotków.

Anna Szary – historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce, projektów partycypacyjnych, specjalistka w zaczynaniu od nowa i wprowadzaniu zmian. Doświadczenie zbierała w różnych instytucjach kultury (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Warszawy) Obecnie związana jest z domem aukcyjnym Desa Unicum, gdzie przygotowuje aukcje sztuki współczesnej.

Kolejne spotkanie z osobami ze świata kultury odbędzie się 2 czerwca. Gościem Elektrowni będzie architekt Jakub Szczęsny, autor projektu Domu Kereta, czyli najwęższego domu na świecie.

Na wykład obowiązuje bilet specjalny w cenie 1 zł.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS.

    2022-05-03 11:34:09

    POwiatowe POpierdułki dla POspólstwa.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych