Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Elektrownia wakacyjnie

cir 2024-07-10 00:00:00

Nie masz pomysłu co robić w wakacje?, odwiedź Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.

Do obejrzenia wystawa pt. Zjednoczeni w sztuce, która pokazuje różne aspekty twórczych postaw artystów z kilku europejskich  krajów m. in z Austrii, Bułgarii, Francji, Irlandii, Litwy, Niemiec, Polski i Rumunii. Przegląd ten jest wyjątkową okazją do pokazania szerokiej publiczności różnorodności działań artystycznych przez pryzmat współczesnej sztuki europejskiej. Wystawa czynna do 1 września, kuratorem jest Paweł Witkowski.

Druga wystawa to prace Rajmunda Ziemskiego, którego malarstwo jest niezwykłe, niepowtarzalne i zaskakująco aktualne. Jego metaforyczne obrazy są pełne ekspresji, emocji oraz koloru. Ziemski nie naśladował niczego, lecz budował swoją własną rzeczywistość. Używając wyrafinowanych w kolorze plam, dążył do swobodnej ekspresji. Szukał idealnych znaków i symboli, którymi wyrażałby swoje przemyślenia i doznania, którymi mógłby opisywać świat. Był artystą, który nieustannie rozwijał się twórczo i intelektualnie. Nieprzerwanie i z ogromną determinacją odkrywał nowe możliwości jakie daje malarstwo. Ekspozycja czynna do 8 września.

Z kolei na tarasie Elektrowni można oglądać prezentację Pawła Orłowskiego, siedem monumentalnych rzeźb, które przedstawiają męską postać wzorowaną na wizerunkach superbohaterów amerykańskich komiksów. Rzeźby zostały wykonane z blachy i pomalowane na różowo. Ta prezentacja na pewno spodoba się również dzieciom.

Wstęp na wystawy od 1 lipca do 31 sierpnia od wtorku do niedzieli: 13.00 – 18.00.

W soboty wstęp na wystawy bezpłatny!

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, ul. Mikołaja Kopernika 1.

www.mcswelektrownia.pl

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych