Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Elektrownia otrzymała dofinansowanie na rozbudowę kolekcji

dm 2022-03-24 16:57:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu pozyskało z Programu "Narodowe Kolekcje Sztuki Współczesnej" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dofinansowanie w wysokości 150 000 zł na zakup dzieł sztuki w bieżącym roku.

MCSW "Elektrownia"

autor: Marcin Kucewicz

Aplikacja Elektrowni została bardzo wysoko oceniona przez zespół ekspercki, znalazła się na 4. miejscu listy rankingowej, uzyskując ocenę 76,60 pkt. To już kolejna, tym razem 10. dotacja z programów Ministra na zakupy do zbiorów instytucji.

Na liście zakupowej znajduje się 15 dzieł autorstwa 10 artystek i artystów. Zbiory Elektrowni wzbogacą prace z dyscypliny fotografii (Ryszard Waśko, Andrzej Dłużniewski, Zdzisław Sosnowski, Paweł Bownik, Karol Radziszewski), malarstwa (Martyna Czech), tkaniny (Monika Drożyńska), rzeźby (Janusz Bałdyga, Mirosław Filonik) i filmu (Izabela Chamczyk). Warto wspomnieć, że autorki i autorzy reprezentują trzy pokolenia, najmłodsza z nich skończyła niedawno 30 lat. Aż 8 nazwisk nie było dotychczas reprezentowanych w kolekcji Elektrowni.

Radomska instytucja zaczęła w 2007 roku tworzyć kolekcję, która obecnie liczy ponad 800 dzieł.

Gratulujemy!

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych