Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Diecezjalne obchody ŚDM [PROGRAM]

dm, onet.pl, KAI 2021-11-16 12:15:00

Kościół radomski przygotowuje się do lokalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży. Decyzją papieża, począwszy od bieżącego roku, diecezjalne obchody ŚDM odbywać się będą nie w Niedzielę Palmową, lecz w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku przypada ona 21 listopada.

W programie diecezjalnych obchodów, które odbędą się w radomskiej katedrze, jest msza święta, konferencja bp. Marka Solarczyka, przewodniczącego Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży w KEP, modlitwa przy relikwiach bł. Carlo Acutisa, przyrzeczenia nowych członków KSM, 25-lecie Akcji Katolickiej oraz koncert ewangelizacyjny zespołu Muode Koty. 21 listopada uczestnicy wydarzenia będą również świętować 10. rocznicę sakry biskupa Marka Solarczyka oraz przeżywać zakończenie Jerycha Rodzin, czyli nieustannej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, która trwała siedem dni i siedem nocy w każdym dekanacie.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w lokalnych obchodach ŚDM. W programie będzie m.in. wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa, młodego chłopaka, który zachwycał nas swoją wiarą. Nie zabraknie informacji dotyczących wyjazdu do Lizbony w 2023 r. - powiedział Radiu Plus Radom ks. Adrian Jakubiak, duszpasterz akademicki i asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w diecezji radomskiej.

Do wzięcia udziału w obchodach ŚDM w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny zaprasza Klaudia Kołodziejczyk-Tkaczyk. - Przykład życia Carlo Acutisa pokazuje, jak należy przeżywać swoją wiarę. Jego słowa, że Eucharystia jest autostradą do nieba, sprawiają, że inaczej przeżywam udział w liturgii. Te słowa należy traktować jako odrodzenie w przeżywaniu Eucharystii. W niedzielę będziemy mogli poczuć ducha modlitwy, młodości i wspólnoty - powiedziała Klaudia Kołodziejczyk-Tkaczyk.

- Zapraszamy serdecznie was młodych do wspólnego świętowania. Rozpoczniemy mszą świętą o 13.30 w radomskiej Katedrze, gdzie wspólnie z księdzem biskupem Markiem Solarczykiem będziemy świętować 10 lat sakry biskupiej - powiedział ks. Adrian Jakubiak.

- Święto Chrystusa Króla, to również patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, dlatego będziemy przeżywać z grupą ponad 60 osób ich oficjalne przyłączenie do stowarzyszenia. Zapraszamy was serdecznie do bycia z nami tego dnia - dodał Szymon Adamus z KSM.

Zgodnie z decyzją papieża Franciszka od tego roku Światowe Dni Młodzieży w diecezjach będą obchodzone w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku przypada ona 21 listopada. XXXVI ŚDM odbędą się pod hasłem pochodzącym z Dziejów Apostolskich "Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś".

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych