Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Archeologiczna Niedziela na Rynku

dm 2022-07-29 16:54:00

31 lipca o godz. 14:00 rozpocznie się kolejny piknik rodzinny pn. "Niedziele na Rynku", organizowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska".

Tym razem na uczestników imprezy czekać będzie szereg atrakcji związanych z odkrywaniem historii naszego miasta oraz z poznawaniem tajników pracy archeologa.

- Przygotowaliśmy m.in. grę/wycieczkę śladami zaginionego klucza świętego Kazimierza oraz zabawy przy piaskownicy archeologicznej z użyciem wykrywacza metali. Ponadto najmłodszych uczestników festynu zaprosimy na zajęcia z podstaw konserwacji zabytków (sklejanie replik naczyń glinianych), pokazy stratygrafii archeologicznej oraz narzędzi pracy archeologa, a także warsztaty opisu zabytków, podczas których dzieci nauczą się opisywać, mierzyć oraz ważyć artefakty - informują organizatorzy.

Warsztatom towarzyszyć będzie ekspozycja rekonstrukcji zabytków archeologicznych z różnych miejsc świata i o różnej chronologii. Nie zabraknie monidła z wizerunkiem małego archeologa, puzzli magnetycznych przedstawiających starożytne malowidło oraz tablic i plansz edukacyjnych.

Wszystkie atrakcje w ramach festynu są bezpłatne.

Imprezie, która potrwa do godz. 19.00 towarzyszyć będzie Regionalny Zlot Kolekcjonerów, na którym zaprezentują się numizmatycy, filateliści, birofiliści oraz filokartyści.

Komentarze naszych czytelników

  • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

    2022-07-29 20:23:03

    KOściotrup i dzieci.P.S.POpaprańce.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych