Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Akademia Przedsiębiorczych Kobiet

dm, UM Radom 2021-11-06 14:30:00

Trwa AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet - pilotażowy projekt American Corner Radom realizowany wspólnie z Ambasadą USA na terenie Radomia. Miasto Radom to pierwsze miasto w Polsce, gdzie realizowana jest inicjatywa pod auspicjami amerykańskiego Departamentu Stanu.

W trakcie wieloetapowej rekrutacji, komisja składająca się z przedstawicieli Ambasady USA w Warszawie, American Corner Radom oraz dwójki trenerów biznesu wyłoniła 31 uczestniczek oraz jedną wolną słuchaczkę (*bez prawa ubiegania się o grant). Panie biorące udział w inicjatywie reprezentują rozmaite branże: beauty, aranżacja wnętrz, sektor artystyczny, produkcja medialna, edukacja, inne usługi.

Uczestniczki od kwietnia pracują pod okiem profesjonalnych trenerów biznesu nad zwiększeniem kompetencji przydatnych na rynku pracy. Umiejętności twarde, modele biznesowe, schematy i szczegółowa praca nad biznes planami to główne tematy omawiane podczas 13 obowiązkowych modułów szkoleniowych. Wszystko to w oparciu o internetowy kurs przygotowany przez Amerykański Departament Stanu - DREAM BUILDER.

Kobiety biorące udział w #aweinPoland mają do wyboru także dodatkowe szkolenia, wizyty studyjne, warsztaty i webinary dotyczące: szeroko rozumianych kompetencji miękkich, wystąpień publicznych czy promocji biznesu, w tym promocji na social mediach. Organizatorzy kładą nacisk na sieciowanie między uczestniczkami i stwarzają wiele okazji do poznawania rozmaitych przedsiębiorstw/działalności od podszewki.

29 października odbyło się kolejne szkolenie w ramach programu, tym razem prowadzone przez certyfikowaną trener The John Maxwell Team, coacha, dyrektor krajową amerykańskiej firmy Mary Kay - Dorotę Cebartowską: Chcesz więcej, stań się większa. Gościem specjalnym była opiekunka projektu ze strony Urzędu Miejskiego - z-ca prezydenta Katarzyna Kalinowska, która wsparła uczestniczki szkolenia na ostatniej prostej wielomiesięcznego kursu oraz wręczyła nagrody i pogratulowała zwyciężczyniom zadania, przed którym stanęły panie w ramach programu #aweinPoland. (*Wyzwanie dotyczyło prezentacji programu i korzyści płynących z udziału w mediach społecznościowych.)

Przed uczestniczkami projektu kolejne zadania (końcowa praca nad autorskimi biznes planami), networking i szkolenia dodatkowe. Już wkrótce do Radomia zawita znana i ceniona ekspert ds. kreowania wizerunku, protokołu dyplomatycznego i wystąpień publicznych, p. Irena Kamińska - Radomska. Pod okiem Radomskiej uczestniczki będą ćwiczyły umiejętności związane z wystąpieniami publicznymi i zaczną przygotowania do sesji pitchingowych, które stanowią ostatni etap wielomiesięcznego programu Akademia Przedsiębiorczych Kobiet - projekt pilot.

Program AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet na ostatniej prostej. Niebawem dowiemy się, kto otrzyma mini granty ufundowany przez organizatorów, który ma na celu przybliżenie do wcielenia biznesowego pomysłu w życie.

Dla przypomnienia:

Co to jest AWE?

AWE (*polska nazwa Akademia Przedsiębiorczych Kobiet) to inicjatywa Białego Domu realizowana przez Departament Stanu USA, Biuro ds. Edukacji i Kultury. Program wspiera przedsiębiorcze kobiety na całym świecie, a naszym przypadku mieszkanki Radomia i miejscowości oddalonych od miasta max. 50 km. i koncentruje się wokół zdalnego programu szkoleniowego o nazwie „DreamBuilder”, opracowanego w ramach partnerstwa pomiędzy Uniwersytetem Stanowym w Arizonie – Thunderbird School of Global Management i międzynarodową firmą wydobywczą Freeport - McMoRan oraz wokół spersonalizowanego szkolenia, podczas którego uczestniczki nabywają praktyczne umiejętności biznesowe. "DreamBuilder" to 13 modułów internetowych treningów, podczas których kobiety uczą się m.in. przygotowania strategii i modelu biznesowego, pitchingowania pomysłu na biznes, zdobywania funduszy i docierania do nowego klienta, e-marketingu, itd. Na podstawie internetowego szkolenia przygotowaliśmy serię tutoriali biznesowych prowadzonych przez wybranych specjalistów w dziedzinie biznesu oraz trenerów rozwoju osobistego/trenerów biznesu. Naszym celem jest wsparcie uczestniczek programu poprzez dostęp do materiałów szkoleniowych, mentorów, wybranych prelegentów i specjalistów oraz poprzez stworzenie szansy na kontakt ze środowiskami biznesowymi w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych. Zależy nam na stworzeniu środowiska, w którym kobiety z Radomia i okolic będą miały regularną szansę na sieciowanie, wymianę doświadczeń, mentoring i wzajemne wsparcie, które pozwoli rozwinąć biznesowe skrzydła.

Akademia Przedsiębiorczych Kobiet ułatwi paniom z Radomia i okolic naukę narzędzi biznesowych niezbędnych do wprowadzenia w życie autorskich pomysłów na biznes lub rozwój biznesu. Program jest bezpłatny.

Organizatorzy i partnerzy:

Pilotażowy projekt AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet - to projekt, którego organizatorami są: American Corner Radom oraz Ambasada USA w Warszawie. Partnerzy: Uniwersytet Stanowy w Arizonie; Thunderbird School of Global Management, Miasto Radom, "Łaźnia” RKŚTiG, firma Freeport - McMoran, Woman Global Initiative.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych