Niedziela 3 grudnia
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RADOM aktualna pogoda

Wieczór opowieści ludowych

dm, MBP 2022-03-17 15:35:00

Na wieczór opowieści ludowych pod hasłem „Baśnie z sześciu stron świata” zaprasza Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Kusocińskiego 13). Spotkanie z żywym słowem odbędzie się w piątek, 18 marca. Początek o godz. 18:00.

Co się we wsi działo? Jakie cuda, jakie czary? Czego diabeł tam szukał i co znalazł? Co baby uradziły i co z tego wynikło? Takich między innych historii będzie można posłuchać podczas wieczoru opowieści ludowych. Radomscy opowiadacze – w ramach kolejnego spotkania z cyklu „Baśnie z sześciu stron świata” – zabiorą słuchaczy pod chłopskie strzechy. Dzięki temu będą mogli odkryć niepowtarzalny klimat ludowych podań i legend.

Podczas wieczoru opowieści ludowych wystąpią Agata Dzik, Bartłomiej Kopiński i Dariusz Wróbel z Radomskiej Grupy Opowiadaczy. Z żywym słowem w najróżniejszej formie mają do czynienia od dawna. Ci wytrwali gawędziarze prezentowali już między innymi słowiańskie mity i legendy, budzili grozę japońskimi opowieściami kajdan i spędzali sen z powiek słuchaczy zgromadzonych na nocy opowieści zorganizowanej w ramach Festiwalu Opowieści w Radomiu. Znają baśnie, mity, legendy i historie ze wszystkich stron świata. Przygrywał na żywo będzie Robert Czupryn.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych