Piątek 29 września
Michała, Michaliny, Gabriela
RADOM aktualna pogoda

The best of Arboretum w ROK

dm, UM Radom 2022-11-25 10:27:00

Utwory, który wygrały dotychczasowe edycje Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Krzysztofa Pendereckiego „Arboretum” będzie można usłyszeć podczas koncertu, na który w najbliższą sobotę zaprasza Radomska Orkiestra Kameralna.

Konkurs „ARBORETUM” został zorganizowany czterokrotnie. Na prośbę Elżbiety Pendereckiej kolejna edycja konkursu odbędzie w 2023 roku, w 90-tą rocznicę urodzin prof. Krzysztofa Pendereckiego. Natomiast w najbliższą sobotę, 26 listopada 2022 o godz. 18:00 w sali koncertowej ROK podczas koncertu pt. „The best of Arboretum” Radomska Orkiestra Kameralna chce przypomnieć dotychczasowe edycje konkursu.

Każdy z uczestników, biorących udział w konkursie, prezentował odmienne spojrzenie na muzykę a utwory, które zostaną zaprezentowane opowiadają różne jednak niezwykle ciekawe historie. Podczas koncertu usłyszymy następujące utwory: Bartosz Kowalski – Prismatic Shapes (2012); Rita Ueda – ice melting… trickling gently… (2014); Wojciech Kostrzewa – Novelette (2017); Michał Ziółkowski – Musique Atavique (?) (2019).

Finałowe kompozycje wykonają muzycy Radomskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą utalentowanego dyrygenta Szymona Morusa. Szymon Morus to absolwent Wydziału Dyrygentury Symfoniczno-Operowej Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Wojciecha Rajskiego. W roku 2016 uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest założycielem, dyrygentem i dyrektorem artystycznym Orkiestry Kameralnej Progress – młodego, dynamicznego zespołu, który od 2009 roku z powodzeniem koncertuje w Polsce i poza jej granicami. Jako dyrygent współpracuje z wieloma orkiestrami. Szymon Morus stale propaguje muzykę współczesną młodych, polskich kompozytorów, dokonując szeregu prawykonań. W swym dorobku ma wiele nagrań płytowych.

Podczas sobotniego koncertu nie zabraknie również utworów samego Krzysztofa Pendereckiego. Bilety są dostępne w kasie ROK oraz przez Internet na stronie www.rok.art.pl

Komentarze naszych czytelników

  • Media też bez nadawania programu

    2022-11-26 11:34:15

    Jedziemy dalej. Mam Talent RGM to juz jest hitt. BĘDZIE GIT JAK STARA TATARKOWA Z MŁODĄ KOŁO PRZYŚPIEWEK GOSPODYŃ MIEJSKICH W RADOMIU ZAŁOŻY.  Z KOLEJNYM CYKLICZNYM PROGRAMEM JAK ZOSTAĆ MILIONERKĄ.  POD HONOROWYM PATRONATEM CARYCY. 

  • Media też bez nadawania programu w Radomiu

    2022-11-26 11:34:44

    Jedziemy dalej. Mam Talent RGM to juz jest hitt. BĘDZIE GIT JAK STARA TATARKOWA Z MŁODĄ KOŁO PRZYŚPIEWEK GOSPODYŃ MIEJSKICH W RADOMIU ZAŁOŻY.  Z KOLEJNYM CYKLICZNYM PROGRAMEM JAK ZOSTAĆ MILIONERKĄ.  POD HONOROWYM PATRONATEM CARYCY. 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych