Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Promocja publikacji ''Ryszard Waśko. Piękno idei''

dm 2021-11-22 09:20:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, zaprasza we wtorek (23 listopada) o godz. 18:00, na promocję powystawowej publikacji "Ryszard Waśko. Piękno idei". Spotkanie z udziałem Ryszarda Waśki oraz Andrzeja Paruzela odbędzie się w Cafe Elektrownia; wstęp wolny.

Od lewej: Ryszard Waśko, Łucja Waśko i Andrzej Paruzel

W pierwszych miesiącach tego roku w Elektrowni odbyła się wystawa Ryszarda Waśki – awangardowego twórcy malarstwa, fotografii, filmów, instalacji i zapisów video. Podczas pokazu zatytułowanego „Piękno idei. Obrazy z lat 1980–2020” zostały zaprezentowane prace malarskie oraz obiekty przestrzenne powstałe w Łodzi, Nowym Jorku oraz Berlinie, gdzie artysta obecnie mieszka. Była to pierwsza tak obszerna wystawa Ryszarda Waśki w Polsce.

Wydana nakładem Elektrowni publikacja traktuje o dziełach artysty i jego postawie na przestrzeni ostatnich dekad, a także o jego twórczej aktywności jako animatora Konstrukcji w Procesie, Muzeum Artystów w Łodzi czy PS1 w Nowym Jorku. W książce znalazły się napisane specjalnie do niej teksty Marka Krajewskiego, Bożeny Czubak i Łucji Waśko – współkuratorki wystawy w Radomiu.

Wydawnictwo zostało opracowane przez Andrzeja Paruzela – przyjaciela artysty i współkuratora jego wystawy.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych