Wtorek 5 grudnia
Saby, Kryspiny, Wilmy
RADOM aktualna pogoda

Promocja komiksu ''Zaginiony klucz''

dm 2022-03-04 09:22:00

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" cyklicznie organizuje obchody święta ku czci patrona Radomia oraz diecezji radomskiej - świętego Kazimierza Jagiellończyka.

"Kaziki" - bo tak nazywamy te uroczystości, na stałe wpisały się w kalendarz najważniejszych imprez miejskich. Rokrocznie staramy się poprzez muzykę, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy dla dzieci i młodzieży oraz barwne korowody upamiętniać postać naszego Patrona wśród radomian. Wzorujemy się na wileńskich Kaziukach, które nie tylko karmią duszę ale także i ciało.

Nie byłoby bowiem pełnego świętowania radomskich Kazików bez Klucza św. Kazimierza, pysznego ciasta uformowanego w kształt klucza oraz legendy, według której każdy kto je spożywa "rozum i szczęście niebieskie posiędzie".

Zapraszamy serdecznie w najbliższą sobotę, 5 marca o godz. 18.00, na promocję komiksu autorstwa Karola Łukasiewicza pt. "Zaginiony klucz". To historia klucza należącego do świętego Kazimierza Jagiellończyka, królewicza, który w latach 1481-1483 z Radomia, jako namiestnik króla, rządził całym Królestwem Polskim. Naturalnie fabuła komiksu nawiązuje do legendy oraz słodkiego przysmaku uwielbianego przez radomian.

Spotkanie z autorem poprowadzi pan Przemysław Karkosa, właściciel sklepu "Komiksariat", a dla wszystkich naszych gości przygotowaliśmy po jednym egzemplarzu komiksu, który wydany został w nakładzie jedynie 500 egzemplarzy.

Sponsorem wydawnictwa jest Cech Piekarzy w Radomiu.

Karol Łukasiewicz - radomianin urodzony w 1982 r. . Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na specjalności film animowany. Dyplom uzyskał w pracowni animacji prof. Hieronima Neumanna w 2011 r. Stypendysta programu wymiany akademickiej CEEPUS – studia na Akademija Likovnih Umjetnosti w Zagrzebiu (2007).

Od kilku lat jest związany z radomskimi instytucjami kultury – wcześniej z Radomskim Klubem Środowisk Twórczych i Galerią „Łaźnia”, a obecnie z Ośrodkiem Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”. Dwukrotny stypendysta „Rwańska 7 – pracownia do pracy twórczej” (2014 i 2017). Laureat Nagrody ALTERGRANT Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej (2021). Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, komiksem oraz filmem animowanym.

Dział promocji OKiSz "Resursa Obywatelska" w Radomiu

''Kaziki'' już w tym tygodniu. Poznaj program

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych