Poniedziałek 11 grudnia
Damazego, Waldemara, Artura
RADOM aktualna pogoda

Ostatnie dni wakacji z Amfiteatrem

cir 2022-08-27 06:56:00

Kolejny weekend i niestety ostatni w tym roku koncert tężniowy w Amfiteatzre. W niedzielę, 28 sierpnia o 18.00 nie lada gratka dla miłośników muzyki latynoskiej w Parku J. Malczewskiego na Obozisku. Wstęp na to wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Natomiast w poniedziałek 29 sierpnia coś dla koneserów fotografii - spacer dolinami rzeki mlecznej.

Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz. Foto: Ania Wiśniewska

Niedziela 18:00

Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz jest międzynarodową formacją prowadzoną przez urodzonego w Hawanie kontrabasistę Rolanda Abreu. Zespół z powodzeniem zdobywa uznanie krytyków i publiczności oraz nagrody na najważniejszych festiwalach jazzowych. Kwartet łączy latynoski jazz i fusion z elementami tradycyjnej muzyki z Kuby. Robi to barwny i wirtuozerski sposób. W muzyce zespołu można odnaleźć także wpływy słowiańskie i klasyczne, co czyni Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz niezwykle oryginalnymi.

Choć brzmienie formacji opiera się na instrumentarium kwartetu jazzowego, artyści wzbogacają je poprzez stałą współpracę z wokalistami i instrumentalistami z Kuby. Koncert będzie stanowić połączenie muzyki na żywo oraz animacji – pokazów tańców latynoskich prowadzonych przez znakomitego tancerza Tomasza Starzyka.

Projekt Niedzielne koncerty w tężni solankowej – Budżet Obywatelski 2022 finansowany jest ze środków Gminy Miasta Radomia.

Poniedziałek 16:30

Pasjonaci fotografowania będą mogli nie tylko uwiecznić Dolinę Rzeki Mlecznej, ale także wysłuchać opowieści o bogactwie przyrodniczym tych urokliwych okolic. Będzie można też dowiedzieć się, jak Radom przygotowuje się do zmian klimatycznych – o wszystkim opowie Jarosław Staniszewski, członek Grupy Zielona Akcja Reaktywacja. W wydarzeniu wezmą również udział artyści fotograficy zrzeszeni w Radomskim Towarzystwie Fotograficznym.

Początek przy grillu miejskim na ul. Rybnej.

Organizatorami wydarzenia są Grupa Zielona Akcja Reaktywacja, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego, Radomskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Amfiteatr. Wstęp wolny!

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych