Czwartek 21 września
Jonasza, Mateusza, Hipolita
RADOM aktualna pogoda

"Nuty dobra" zabrzmią w sali ROK

dm 2022-05-10 18:14:00

W najbliższą niedzielę, 8 maja o godz. 18:00 w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej, odbędzie się charytatywny koncert pt. „Nuty dobra”. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na wsparcie finansowe ukraińskich dzieci ze świetlicy "Lokomotywa". 

Na udział w koncercie zdecydowali się fantastyczni ukraińscy i polscy artyści, którzy nie czerpią z tego korzyści finansowych, a jedynie satysfakcję, że mogą pomóc. Jedną z pomysłodawczyń koncertu jest Olga Zozula, nazywana „brylantowym głosem”, młoda ukraińska śpiewaczka, która od szesnastego roku życia mieszka i koncertuje w Polsce, absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej, uczennica Maureen Scott z Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie. Od początku inwazji Rosji na Ukrainę Olga wspiera uchodźców jako wolontariuszka w Polsce. W jej wykonaniu wysłuchamy utworów operetkowych i musicalowych, jak Czardasz Emmericha Kalmana, czy Memory Andrew Lloyd WebberaPrzy fortepianie, w roli akompaniatorki wystąpi znakomita pianistka Iryna Borysova, która niedawno znalazła się w Radomiu, wraz z córką, po ucieczce przed wojną. Osoby zgromadzone na widowni będą miały okazję do ujawnienia swoich talentów wokalnych podczas wykonania pieśni Hej sokoły.

Popisy wokalne to nie wszystko. Publiczność będzie świadkiem niecodziennego wydarzenia, bowiem wysłucha kilku utworów na dwa fortepiany w wykonaniu Doppio Espresso - duet fortepianowy Daniela Eibina oraz Michała Drewnowskiego. Dobrali się jak dwa ziarenka w worku kawy. Kawy mocnej i bardzo aromatycznej. Po prostu „Doppio Espresso”. Usłyszeli takie zamówienie w jakimś barze i urzekła ich domniemana moc napoju. Fakt, że postanowili tak nazwać swój duet, pozwala się domyślać, jakie zaoferują słuchaczom wrażenia. Z pewnością nie będą one letnie. Panowie wystąpią ze swoim popisowym repertuarem złożonym z utworów Piazzolli oraz Zieglera. W koncercie weźmie również udział Marcin Król, lider grupy II skrzypiec w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej. Nie zabraknie także popisów tanecznych w wykonaniu doskonałych tancerek Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu, które odnoszą wiele sukcesów na konkursach w Polsce i za granicą. 

Bilety w cenie 35, 30, 25 i 20 zł są dostępne w kasie ROK oraz przez Internet na stronie www.rok.art.pl. Dzięki udziałowi w koncercie jest okazja wspomóc potrzebujących, a jednocześnie miło spędzić niedzielny wieczór przy dźwiękach pięknej muzyki.

8 maja 2022 (niedziela), godz. 18:00, Sala Koncertowa ROK

Wykonawcy:

Olga Zozula (Ukraina) – śpiew,

Iryna Borysova (Ukraina) – fortepian,

Duet fortepianowy DoppioEspresso (Daniel Eibin oraz Michał Drewnowski),

Marcin Król – skrzypce,

Zespół taneczny MDK w Radomiu,

Grupa wokalna ze Świetlicy Lokomotywa

W programie:

arie operetkowe, utwory musicalowe, pieśni ukraińskie, m.in. Czardasz Emmericha Kalmana, Memory Andrew Lloyda Webbera, utwory na dwa fortepiany, jak Libertango Astora  Piazzolli, a także pokazy tańca

Ceny biletów:

I strefa: normalny 35 zł, ulgowy 30 zł

II strefa: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł

Bilet grupowy (powyżej 15 os.) – 20zł/os.

Komentarze naszych czytelników

 • ROKI

  2022-05-06 11:06:41

  Macie refleks szachisty. Bilety juz wykupione !

 • radio plus podało

  2022-05-06 11:29:38

  Będzie hit i niespodzianka. Jarek z Carycą  do wsparcia Ukrainy też dołączył.  Będą na scenie kozaczoka wywijać.  Patron medialny tvp info i koło gospodyń wiejskich z Grójca

 • radio plus podało !

  2022-05-06 11:29:51

  Będzie hit i niespodzianka. Jarek z Carycą  do wsparcia Ukrainy też dołączył.  Będą na scenie kozaczoka wywijać.  Patron medialny tvp info i koło gospodyń wiejskich z Grójca

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych