Poniedziałek 11 grudnia
Damazego, Waldemara, Artura
RADOM aktualna pogoda

Nowa ekspozycja w Elektrowni

dm 2023-04-23 11:52:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu zaprasza na otwarcie ekspozycji prac rzeźbiarki - Agaty Agatowskiej.

Ekspozycja na tarasie składa się z 6 figuratywnych rzeźb, wykonanych w różnych materiałach (m.in. w brązie i tworzywie sztucznym), przedstawiających kobiety. Świat mody stanowi źródło inspiracji dla artystki, której wiele rzeźb ukazuje modelki w fantazyjnych strojach, zapożyczonych z projektów największych krawców. Agatowska, zafascynowana modą, którą traktuje przede wszystkim jako kulturowy fenomen, porusza problem wzajemnego oddziaływania na siebie dwóch obszarów kultury – wysokiej, elitarnej i popularnej, masowej.

Agata Agatowska (ur. 1976), rzeźbiarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (rzeźba, 2001) oraz Kunstakademie Düsseldorf, Nemcy, (rzeźba i scenografia, 2012), doktorat w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2012), habilitacja na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (2019). W latach 2002–2006 współpracowała z Velvets Theater w Wiesbaden, jako aktorka pantomimy. Od 2014 roku jest członkiem Gesellschaft für Moderne Kunst am Museum Ludwig w Kolonii. Od 2017 jest związana z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie wykłada rzeźbę.

Swoje dzieła prezentowała na 22 wystawach indywidualnych oraz ponad 70 wystawach zbiorowych, jest także autorką wielu realizacji w przestrzeni publicznej. Prace w muzeach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Mieszka i pracuje w Polsce i Niemczech.

Agata Agatowska, Power& Fashion

Wernisaż: 27.04.2023 roku, godz. 18.00, taras Elektrowni
Wystawa czynna do 25.06.2023 roku
Kurator: Romuald K. Bochyński

Galeria zdjęć

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych