Sobota 2 grudnia
Balbiny, Pauliny, Rafała
RADOM aktualna pogoda

Michał Sobol gościem Muzeum Witolda Gombrowicza

dm 2023-11-16 14:49:00

Michał Sobol, poeta, laureat między innymi Nagrody Literackiej Gdynia, a także Nagrody Literackiej Miasta Radomia, będzie gościem Muzeum Witolda Gombrowicza. Spotkanie, które poprowadzi Anna Spólna, odbędzie się w niedzielę, 19 listopada. Początek o godzinie 17.00.

Michał Sobol debiutował w 1996 roku, publikował między innymi w „NaGłosie”, „Twórczości”, „Kresach”, „Lampie”, „Znaku” i „Zeszytach Literackich”. Jest autorem kilku tomów wierszy. Za zbiór „Schrony” otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia. Tomy „Wieść” i „Pulsary” nominowane były do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Za „Pulsary” Michał Sobol otrzymał Nagrodę Literacką Miasta Radomia. Jego wiersze tłumaczono na angielski, kataloński, niemiecki, słoweński i szwedzki.

W tym roku w wydawnictwie Nisza ukazała się siódma książka poetycka Michała Sobola - „Trasy przelotów”. Wiersze z tego tomu każą na przemian spoglądać w górę i przyglądać się drobinom codzienności. Bohater sytuuje się na przecięciu transcendentnego i przyziemnego: próbuje zrozumieć, czy ktoś (Ktoś?) lub coś może nadać znaczenie naszemu „tu i teraz”. Biologia, teologia, filozofia i technologia, potraktowane z charakterystycznym dla Sobola, pełnym dystansu humorem, wprowadzają do współczesnej poezji nowy, zaskakujący ton.

„Trasy przelotów” będą punktem wyjścia rozmowy, którą z poetą poprowadzi Anna Spólna, krytyczka i literaturoznawczyni, wykładowczyni akademicka. Ale, jak zapowiada prowadząca, będzie chciała z poetą porozmawiać także ogólnie o poezji, zjawiskach paranormalnych, przemijaniu i uważności.

Spotkanie odbędzie się w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, w niedzielę, 19 listopada. o godzinie 17.00. Dojazd z Radomia do Wsoli bezpłatnym autobusem, który odjedzie z przystanku Chrobrego/Czysta (kier. os. Michałów) o godz. 16.20. Powrót po spotkaniu tym samym autobusem.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych