Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Koncert zespołu Shyness! w Elektrowni

dm 2022-07-12 17:35:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach Strefy Komfortu 2022.

Koncert zespołu Shyness! odbędzie się w sobotę, 16 lipca o godz. 20:30.

Shyness! to cztery dziewczyny, a tym samym – jeden z niewielu girlsbandów w Polsce.

Nazwę zespołu wybrały cztery jego wokalistki: Iwona Skwarek, Joanna Bielawska, Julia Pacyńska oraz Iga Krzysik. Shyness! wywodzi się z nieśmiałości. Paradoksalnie – chociaż jest to słabość – to artystki zamieniają ją w swoją siłę. Stąd, obok nieśmiałości, przekorny wykrzyknik.

Zespół oficjalnie powstał w 2021 roku, chociaż drogi artystek przecięły się już w 2019 roku. Inicjatorką stworzenia grupy była Iwona Skwarek, która odpowiada w zespole za wokal, gitarę, syntezatory oraz bity. Jest także producentką debiutanckiej płyty Shyness! oraz DJ-ką.  

Shyness! tworzy muzykę, którą można określić alternatywną elektroniką z domieszką indie oraz odrobiną popu. Wszystkie członkinie zespołu zaangażowane są w tworzenie anglojęzycznych tekstów, natomiast kompozycje to w większości dzieło Iwony oraz Joanny.

Klimat utworów nawiązuje do lat 90 i budzi nostalgię oraz tęsknotę za tamtym okresem. Mroczne, tajemnicze i niepokojące melodie są często zestawiane z dziewczęcymi, delikatnymi wokalami. Niektórzy porównują muzykę artystek do tej tworzonej przez zespół Lily & Madeleine, natomiast wśród polskich wykonawców nie sposób doszukać się podobnej twórczości.

Debiutancki album Shyness! zdobył wiele pozytywnych głosów i pochwał wśród liderów opinii i krytyków. Wiele razy został okrzyknięty jedną z najlepszych debiutanckich płyt 2021 roku. Festiwal Soundrive umieścił go w TOP 100 polskich albumów 2021.  

Utwór "Ready to loose I" pojawił się na playliście Equal Global w serwisie Spotify, w którym liczba odtworzeń utworów opisywanych artystek, przekroczyła w 2021 roku 357 tysięcy.

Iwona, Joanna, Iga i Julia stworzyły również utwór "FOMO!", który pojawił się na składance utworów poznańskich artystów o nazwie "My Name is Poznań". Płyta została wydana w 2022 roku przez Kayax.

Wstęp na koncert – 30 zł (możliwość zakupu biletów również online)

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych