Środa 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

Kolejny sukces Elektrowni

dm 2023-03-14 14:55:00

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku opublikowało wyniki naboru do programu własnego pn. „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej” (edycja 2023) finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym roku wpłynęła rekordowa ilość aplikacji, bo aż 106, z czego pozytywnie rozpatrzono 27. W gronie beneficjentów znalazła się także Elektrownia, która zgłosiła dwa wnioski, z czego dofinansowanie zyskał jeden - rekonstrukcja rzeźby pt. „Fontanna” autorstwa Marzenny Anny Olszewskiej. Ten wniosek uzyskał 95 pkt na 100 możliwych i zajął 10. miejsce na liście rankingowej.

Realizacja jest przewidziana na jesień, a sama praca znajdzie miejsce na małym skwerze przed budynkiem Elektrowni. Warto przypomnieć, że to działanie wynika z długofalowej strategii instytucji dotyczącej budowy parku rzeźby. Kilka prac wybitnych artystów znajduje się też w najbliższej przestrzeni radomskiej placówki, m.in. Krzysztofa M. Bednarskiego, Thorstena Goldberga, Codemanipulatora).

Komentarze naszych czytelników

  • Witia.

    2023-03-14 09:42:19

    Ja bym te pieniądze przeznaczył na stypendia dla piłkarzyków z prywatnego klubu.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych