Wtorek 5 grudnia
Saby, Kryspiny, Wilmy
RADOM aktualna pogoda

Amfiteatr zaprasza na koncert, warsztaty i spotkanie z profesorem

dm, MOK "Amfiteatr" 2022-03-24 11:21:00

Przed nami ostatni weekend marca. MOK "Amfiteatr" przygotował dla swoich odbiorców cztery wydarzenia, a trzy odbędą się jednego dnia.

Czterech Nicponi w Amfiteatrze

25.03 | 19:00  Czterech Nicponi w Amfiteatrze

Czterech muzyków/muzykantów grających stołeczne szlagiery oraz melodie znane i lubiane wykonywane w niebanalny sposób. Zespół Nicponie został założony przez muzyków i muzykantów, którym w trakcie pandemii przykrzyło się życie bez koncertów. Spakowali więc instrumenty i ruszyli na bazary i ulice.  Grają stołeczne szlagiery, ale też melodie, które są powszechnie znane, lubiane i bliższe współczesności. W tak zwanym międzyczasie udało się Nicponiom zagrać na Festiwalu Grzesiuka w Warszawie, a nawet zdobyć wyróżnienie na Festiwalu Kapel Podwórkowych w Piotrkowie Trybunalskim. Nicponie to: Patryk Walczak – akordeon, Łukasz Owczynnikow – kontrabas, Mateusz Kowalski – tara, Grzegorz Domański – banjola

Bilety: 15 zł na biletyna.pl w przedsprzedaży oraz 20 zł w dniu koncertu. Wejściówki również kupisz w kasie Amfiteatru przy ul. Parkowej 1 (płatność wyłącznie gotówką): https://biletyna.pl/koncert/Koncert-Czterech-Nicponi

Liczba miejsc ograniczona! Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

26.03 | 15:00-17:00 Foto – wiosna! Plenerowe warsztaty fotografii smartfonem

Każdy z nas używa smartfona, wszyscy mamy także okazję korzystać z wbudowanego w nim aparatu fotograficznego. Jednak, czy jesteśmy pewni, że potrafimy wykorzystywać wszystkie jego funkcje? Zapraszamy do udziału w kreatywnym plenerowym warsztacie fotografii przyrody. Poszukamy razem oznak wiosny wokół nas i spróbujemy je utrwalić za pomocą naszych telefonów.

Warsztaty poprowadzi: Patryk Wikaliński

Patryk Wikaliński – jest zaliczany do najlepszych fotografów mobilnych na świecie. W swoich pracach zmienia rzeczywistość za pomocą koloru i perspektywy. Artysta, w internecie zyskał rozpoznawalność jako minimalistyczny i pastelowy twórca, zainspirowany architekturą bloków z „Wielkiej Płyty”. Jego projekt w serwisie społecznościowym Instagram pod adresem: www.instagram.com/patryk_wikalinski zwraca uwagę na grę symetrii, kontrastowaniu pełnej palety kolorów i pop-artowego detalu. Patryk fotografuje kształty będącą częścią kolorowej iluzji używając strukturalnego punktu widzenia tworzącego wrażenie innego świata. Te artystyczne doświadczenie idzie w parze z działaniami w sieci.

Instruktor, stypendysta Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, redaktor i ekspert w zakresie twórczego wykorzystania mediów społecznościowych i łączenia ich zalet. Realizator wielu internetowych projektów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona!

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

26.03 | 15:00-16:30  Kompost, jego mieszkańcy i bomba – warsztaty o kompostowaniu

Nazwaliśmy kompost czarnym złotem recyklingu, bo jest wyjątkowo cenną częścią naszego ekosystemu. Czym jest kompost i jakie pełni funkcje? Jakie organizmy w nim żyją? Jak zbudować własny kompostownik?  Dlaczego kompostownik jest tak ważny w ogrodzie? Na te pytania będziemy odpowiadać podczas warsztatów, a w części praktycznej użyjemy kompostu do produkcji bomb nasiennych, które wybuchną kwiatami na wiosnę!

Warsztaty poprowadzi: Magdalena Oprządek – geografka, geoekolożka kochająca rośliny od zawsze, na wszystkich wysokościach. Pracuje w Pracowni Edukacji Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zajmuje się organizacją zajęć edukacyjnych; Mateusz Skłodowski – biolog, ekolog, pracownik Działu Edukacji. Jego pasja to owady i kompostowanie, dlatego na co dzień piekuje się naszym ogrodowym kompostownikiem i prowadzi szereg warsztatów

Są to pierwsze warsztaty wokół ogrodu, dlatego zaczynamy od początku, a więc od podłoża, w którym rosną rośliny. Chcemy opowiedzieć o kompoście, który jest nawozem, podłożem, a nawet środkiem ochrony roślin. Korzystanie z kompostu ma też wymiar w ochronie przyrody i o tym też będziemy opowiadać. Zajrzymy do kompostu, odkrywając jego mieszkańców, a na koniec użyczymy go do wykonania kompostowych kul nasiennych.

Do naszego wydarzenia dołączył Urząd Miejski miasta Radom! Jak przekazuje Marta Altman z Wydziału Ochrony Środowiska podczas wydarzenia wspólnie wznawiamy zbiórkę surowców wtórnych!

– Przy okazji warsztatów, wznawiamy prowadzony w ubiegłych latach cykl zbiórek surowców wtórnych na terenie naszego miasta. Akcja ma na celu zachęcić radomian do oddawania makulatury, a także wzbudzić poczucie współodpowiedzialności za ochronę środowiska, co w rezultacie przyczyni się do podniesienia poziomów recyklingu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie m.in. stanowisko edukacyjne w zakresie wzorcowego sposobu gromadzenia odpadów komunalnych. Za udział w akcji, uczestnicy otrzymają materiały promocyjne i edukacyjne dot. selektywnego zbierania odpadów.

Ponadto podczas warsztatów uruchomiony zostanie mobilny punkt informacyjny dotyczący Programu „Czyste Powietrze” oraz będzie można złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

W ramach projektu LIFE14 CCA/PL/000101 „Adaptacja do zmian klimatu poprzez zrównoważoną gospodarkę wodą w przestrzeni miejskiej Radomia” mieszkańcom naszego miasta zostanie ufundowanych 50 sadzonek drzew. Po wydaniu sadzonki i wskazaniu przez jej właściciela miejsca posadzenia, drzewo zostanie zarejestrowane w bazie drzew na stronie Radomskie Drzewa (drzewa.radom.pl), gdzie właściciel takiej sadzonki będzie mógł osobiście aktualizować informacje na jej temat, dodać zdjęcie i w ten sposób brać czynny udział w rozwoju zieleni na terenie naszego miasta. Każdy kto otrzyma taką sadzonkę będzie mógł ją zasadzić w przydomowym ogródku.

Wstęp wolny z obowiązkiem zapisu. Liczba miejsc ograniczona!

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

26.03 | 17:00  Spotkania z nauką – rozmowa z prof. Andrzejem Draganem o fizyce kwantowej

Niezwykła osobowość świata nauki i sztuki prof. Andrzej Dragan będzie gościem Amfiteatru! Rozmowę o jego najnowszej książce Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi poprowadzi Paweł Błach. Spotkanie odbędzie się 26 marca w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.

ANDRZEJ DRAGAN jest profesorem fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz National University of Singapore i prowadzi grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z teorią kwantową. Laureat kilkudziesięciu nagród za działalność naukową oraz fotograficzną, filmową i muzyczną.

Fotograf Roku brytyjskiego pisma „Digital Camera”, nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes za kampanię dla marek Converse i Energizer, twórca fotograficznego Efektu Dragana, autor wystaw m.in. w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Amsterdamie, Nowym Jorku i wyświetlanej na fasadzie Pałacu Kultury w Warszawie. Zdobywca Best in Show brytyjskiego magazynu „Creative Review” i Złotego Miecza KTR za debiutancki film (“Dylatacja czasu”), głównej nagrody London Film Festival (“Face your mask”) autor krótkich filmów (HBO, Netflix) i teledysków (Behemoth, Quebonafide).

Jako nastolatek działał w grupach crackerskich, obecnie wstrząsa światem nauki. W 2020 roku wraz z nominowanym do Nagrody Nobla profesorem Arturem Ekertem opublikował pracę „Kwantowa zasada względności”, która może okazać się przełomem w rozumieniu zjawisk kwantowych. Nigdy nie pił kawy.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę prof. Andrzeja Dragana Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi.

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

Komentarze naszych czytelników

  • lucjan z dziunią z POlszewskiej KOnfidencji.

    2022-03-24 13:49:30

    POwiatowa ,,rozrywka,,od wicia i frycia.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych