Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Będzie nowa droga z Radomia do Skaryszewa?

dm, portalsamorzadowy.pl 2024-05-27 12:48:00

Budowy nowego wlotu drogi krajowej nr 9 od strony Rzeszowa domagają się władze Radomia. Tą sprawą ma się zająć w lipcu br. podkomisja sejmowa do spraw transportu drogowego.

Władze Radomia zabiegają o budowę nowego wlotu drogi krajowej nr 9 (DK9) od strony Rzeszowa. - O inwestycji ma być mowa w lipcu na posiedzeniu podkomisji sejmowej do spraw transportu drogowego, drogownictwa i bezpieczeństwa ruchu drogowego - poinformował poseł KO Konrad Frysztak.

- To bardzo ważna inwestycja. Władze Radomia zabiegały o nią od 2018 r. - powiedział na  konferencji parlamentarzysta KO, który w latach 2014-2019 był wiceprezydentem miasta.

Frysztak przekazał, że w środę otrzymał w tej sprawie pismo od prezydenta Radomia, skierowane również do m.in. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwa Infrastruktury. Parlamentarzysta zainteresował tym tematem innych posłów.

- Uzgodniliśmy z przewodniczącym podkomisji stałej do spraw transportu drogowego, drogownictwa i bezpieczeństwa ruchu drogowego, że posiedzenie w tej sprawie odbędzie się w lipcu - poinformował polityk KO. Dodał, że samorządowcy z Radomia będą mieli wówczas okazję do przedstawienia swojego stanowiska i planów związanych z inwestycją.

W ocenie władz Radomia budowa nowego śladu drogi krajowej nr 9 od granic tego miasta do Skaryszewa jest konieczna. Głównym powodem jest bardzo duże, będące już na granicy przepustowości, natężenie ruchu na obecnym wlocie do miasta od strony południowej.

Ponadto - jak wskazują samorządowcy - prognozowany jest dalszy wzrost ruchu na tej trasie, związany m.in. z planowaną budową w tej okolicy trasy S12, która ma być połączona węzłem drogowym z DK9. Władze Radomia zwracają też uwagę konieczność poprawy dojazdu do radomskiego lotniska.

Droga krajowa nr 9 (DK9) przebiega południkowo przez trzy województwa: mazowieckie, świętokrzyskie oraz podkarpackie. Rozpoczyna się w Radomiu, łączy znajdujące się na wlocie od strony Warszawy rondo Narodowych Sił Zbrojnych z węzłem Rzeszów Północ w Rudnej Małej na Podkarpaciu.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych