Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Zatrudnienie w Warszawie – gdzie szukać?

Artykuł sponsorowany 2023-12-21 09:17:00

Do Warszawy zjeżdżają osoby poszukujące zatrudnienia zamieszkujące sąsiednie miejscowości, ale też ludzie ze wszystkich stron kraju, pragnący odmienić swój los. Dużą grupę kandydatów stanowią również studenci, którym zależy na bardziej elastycznej pracy, którą mogliby pogodzić z zajęciami na uczelni. Kto ma największe szanse na naprawdę dobrze płatne i satysfakcjonujące zajęcie? Przede wszystkim – dobrzy specjaliści.

Oferty pracy w Warszawie – kogo szukają stołeczni pracodawcy?

 

Niezależnie od badanego okresu, od kilku lat bezrobocie w Warszawie nie przekracza 1,5%. Można więc uznać, że praktycznie go nie ma i wszystkie osoby, którym naprawdę zależy na zatrudnieniu, znajdą je bez problemu. Oczywiście nie każda praca będzie tą wymarzoną – aby dostać się na ciekawe stanowisko, trzeba pokonać sporą konkurencję.

 

Lista zawodów deficytowych i skrajnie deficytowych w stolicy jest bardzo długa i obejmuje stanowiska pracy tak fizycznej, jak i umysłowej. Poszukiwani są specjaliści kilkudziesięciu profesji starych i nowych, bez względu na wiek i płeć. Jednocześnie nie ma ani jednego zawodu nadmiarowego – można zatem powiedzieć, że okoliczności poszukiwania pracy w Warszawie są wyjątkowo korzystne.

 

Praca kierowcy w Warszawie – w jakich firmach można ją znaleźć?

 

W doskonałej sytuacji w Warszawie są poszukujący zatrudnienia kierowcy zawodowi i półzawodowi. To jedna z profesji, w której kandydaci przyjmowani są praktycznie z miejsca. Na najlepsze zarobki w tej grupie mogą liczyć kierowcy samochodów ciężarowych, zwłaszcza ci wyjeżdżający w dłuższe trasy. Duże braki odczuwalne są w komunikacji miejskiej i międzymiastowej – tutaj potrzeba kierowców kat. D.

 

Również kierowcy samochodów osobowych do 3,5 t nie będą narzekać na brak ofert. W mieście i w okolicach istnieje ogromne zapotrzebowanie na kurierów dostarczających przesyłki do paczkomatów i pod wskazane adresy, na dostawców jedzenia w ramach aplikacji, a także na kierowców taksówek. To praca idealna np. dla studentów, dla emerytów czy dla osób, które chcą dorobić do budżetu, istnieje bowiem możliwość dość swobodnego układania grafiku.

 

Praca na magazynie – co trzeba umieć?

 

W stolicy powszechnie dostępna jest również praca magazyniera. Istnieje mnóstwo centrów i hubów logistycznych, zarówno mających za zadanie obsługę konkretnej firmy, jak i pełniących funkcję magazynów, w których miejsce wykupują inne podmioty.

 

Praca w charakterze magazyniera nie wymaga szczególnych umiejętności – wszystkiego można się dość szybko nauczyć, dlatego też pracodawcy chętnie przyjmują studentów. Dodatkowe uprawnienia mogą się jednak przekładać na wyższe zarobki (np. obsługa wózków widłowych albo magazynów wysokiego składu). Ze względu na umiejscowienie magazynów (przeważnie w dzielnicach peryferyjnych albo w miejscowościach podmiejskich) najlepiej jest dysponować własnym samochodem. Niektóre firmy oferują również zbiorczy transport dla pracowników z wyznaczonych punktów zbiorczych.

 

Praca w księgowości – jaką szkołę trzeba skończyć?

 

Praca księgowej jest wymagająca i odpowiedzialna, ale też dobrze płatna. To dlatego rozwój kariery zawodowej w finansach planuje wielu studentów, jak i uczniów szkół średnich. Rzeczywiście, dobrze płatna praca dla księgowej wiąże się przeważnie z posiadaniem dyplomu studiów kierunkowych (ekonomia, finanse, rachunkowość itp.).

 

Ponieważ zawodu tego nie dotyczą żadne branżowe restrykcje, nie jest on również zamknięty dla osób z wykształceniem średnim, a nawet zawodowym – wystarczy ukończenie specjalnych kursów, aby móc z powodzeniem wykonywać większość standardowych zadań księgowej.

 

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych