Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Warszawa Wilanów - mieszkania na inwestycję

Artykuł sponsorowany 2022-07-01 11:09:00

Sytuację gospodarczą mamy niełatwą, a prawdopodobnie może się ona jeszcze pogorszyć. Inflacja rozpędziła się na tyle, że trzymanie pieniędzy na lokatach, a szczególnie „w skarpecie” nie jest rozsądne. Lepiej zainwestować w nieruchomości. Mieszkania pod inwestycję na Wilanowie w Warszawie to jeden z najlepszych pomysłów. W ciągu ostatnich 4 lat cena m2 wzrosła tu o 43%, a dzielnica jest bardzo modna.

Dynamika wzrostu cen na Wilanowie w Warszawie dobrze rokuje przy zakupie mieszkania na inwestycję

Na warszawskim Wilanowie nie można raczej spodziewać się spadków cen nieruchomości jeszcze przez wiele lat. Będzie raczej odwrotnie: mieszkania na sprzedaż na Wilanowie znikają jak świeże bułeczki, tak jak ubywa i gruntów.

Sprzedaż mieszkań Wilanów - rynek pierwotny

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym od developera to dziś dość bezpieczna opcja w porównaniu z rynkiem wtórnym, o ile nie korzystamy z usług fachowych doradców. Na Wilanowie budują teraz najlepsi. Dlaczego? Po prostu mają duże doświadczenie i analizują skrupulatnie dane rynkowe. Wiedzą na kilka lat do przodu, gdzie najlepiej kupować działki oraz rozpoczynać budowę nowych osiedli.

Z jednej strony jeśli chodzi o mieszkania Wilanów jest dość drogie z drugiej jest tam duży popyt na nieruchomości, a ceny wciąż rosną bo rozwija się infrastruktura publiczna. To typowe zjawisko: tam gdzie przybywa szkół, przychodni, sklepów i rozwija się komunikacja powstaje pewnego rodzaju efekt kuli śniegowej: wzrostowi liczby mieszkańców towarzyszy rozwój dzielnicy i odwrotnie. A ceny mieszkań idą w górę. Średnia cena metra na Wilanowie wzrosła z 9500 zł/m2 w listopadzie 2018 do 13600 zł w maju 2022. Jest to zatem wzrost o 43%.

Developerzy na Wilanowie

Jednym z deweloperów, który ma w swojej ofercie mieszkania na Wilanowie jest obecnie firma Polnord. Przygotowała trzy mini osiedla, które nazwała:

  • Wilania,
  • Wiktoria,
  • Wioletta.

W przypadku Wilanii na chwilę pisania tego artykułu (czerwiec 2022) wszystkie mieszkania zostały już wyprzedane. Są jednak jeszcze wolne w Wiktorii oraz Wioletcie. Osiedla te mieszczą się trzy minuty od skrzyżowania Alei Rzeczpospolitej z ulicą Branickiego. Metraż tych mieszkań oscyluje pomiędzy 74 metrów kwadratowych, a 88 metrów kwadratowych.  

Dor Group – uznany developer na Wilanowie

Kolejnym deweloperem, który ma w swojej ofercie mieszkania na Wilanowie, jest Dor Group. Firma ta buduje osiedle Infinity Wilanów które mieści się przy ulicy Herbu Janina, na Błoniach Wilanowskich. Metraż mieszkań oscyluje pomiędzy 32,26 metrów kwadratowych a 87,99 metrów kwadratowych. Termin zakończenia budowy jest przewidziany na III/IV kwartał 2022 roku. Dor Group to renomowany deweloper, który ma już na koncie kilka zbudowanych osiedli w Warszawie. Charakteryzują się one dobrze przygotowanymi częściami wspólnymi i unikalnymi projektami, dzięki współpracy z uznanymi pracowniami architektonicznymi.

Na stołecznym Wilanowie buduje też firma Robyg. Osiedle znajduje się na Wilanowie przy ulicy Oś Królewska. Metraż dostępnych mieszkań oscyluje pomiędzy 31 metrów kwadratowych, a 95 metrów kwadratowych. Na moment pisania tego artykułu (czerwiec 2022) pozostało jeszcze siedem wolnych mieszkań. Robyg posiada także kolejne osiedle na Wilanowie przy ulicy Sarmackiej. Metraż dostępnych mieszkań oscyluje pomiędzy 25,06 metrów kwadratowych, a 82,96 metrów kwadratowych. 

Wilanów, mieszkania na sprzedaż na rynku wtórnym

Jeżeli ktoś nie chce nabyć mieszkania z rynku pierwotnego wprost od dewelopera, może poszukać go "z drugiej ręki". Na rynku wtórnym możemy nabyć mieszkanie od właściciela bezpośrednio lub przy pomocy biura nieruchomości. Rozpiętość metraży, jak i cen jest tu zdecydowanie większa, ponieważ mamy też do czynienia z mieszkaniami budowanymi w latach 90. XX wieku oraz w epoce PRL, choć Wilanów w tamtych czasach był stosunkowo słabo zaludniony i zabudowany. Dużą część dzielnicy pokrywały jeszcze pola uprawne, w tym tereny należące do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Będziemy mieć też do czynienia z szerszym przekrojem technologii – zwłaszcza w okolicach Al. Wilanowskiej są osiedla stawiane w technologii wielkiej płyty lub Rama H. Przy zakupie starszych mieszkań na Wilanowie warto zwracać uwagę na stan fundamentów i ewentualne zawilgocenie budynków, ponieważ w wielu miejscach ta dzielnica jest zlokalizowana na terenach podmokłych. Jeśli kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym warto szczególnie zadbać o sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Mieszkania na sprzedaż na Wilanowie – ciekawe dla inwestorów

Dynamika wzrostu cen na Wilanowie w Warszawie dobrze rokuje przy zakupie mieszkania na inwestycję. Jednocześnie spora nadal podaż pozwala dość łatwo znaleźć mieszkanie dopasowane do preferencji inwestora pod kątem metrażu, lokalizacji i oczywiście ceny.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych