Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Projekty domów z poddaszem - dom z myślą o przyszłości

Artykuł sponsorowany 2021-08-30 10:31:00

Obecne trendy w budownictwie skierowane są w kierunku ekologii, funkcjonalności i rozwagi. Polacy zrezygnowali z budowy wielkich domów, które po kilku latach i tak stały puste, na rzecz małych domów. Nie zapominają jednak myśleć o przyszłości, dlatego coraz chętniej decydują się na projekty domów z poddaszem. Sprawdź, dlaczego powinieneś rozważyć wybór właśnie tego rozwiązania.

Nowoczesne domy - jak budują Polacy?

Nie trzeba na bieżąco obserwować branży budowlanej, aby zauważyć jak mocno zmieniają się w preferencje Polaków odnośnie budowy własnego domu. Jeszcze kilkanaście lat temu dominowało przeświadczenie, że dom powinien być duży tak aby mógł pomieścić trzy pokolenia ludzi. Dzisiaj z takiego podejścia świadomie rezygnujemy.  w jego miejsce zdecydujemy się na domy małe, ale za to bardzo funkcjonalne i ekologiczny.

Wykazujemy się przy tym ogromnym pragmatyzmem. Wybieramy takie projekty domów, które łatwo jest urządzić. Nie inwestujemy więc środków pomieszczeniach, dla których nie mamy konkretnego przeznaczenia.  Tym sposobem z polskich domów zniknęły między innymi sypialni dla gości.

Idealny do nowoczesnego Polaka powinien być nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim tani w utrzymaniu. To właśnie w dużej mierze dlatego, z roku na rok spada średnia wielkość budowanego domu.  Dzisiaj jest to około 120 - 150 metrów kwadratowych. Taka powierzchnia pozwala na niezbyt drogie zaaranżowanie pomieszczeń, a jednocześnie pozwala zaspokoić wszystkie potrzeby mieszkaniowe małej rodziny.

Dużo zmieniło się również w kwestii wyglądu domów jednorodzinnych. W obecnie obowiązujących trendach mieszkaniowych dominują geometryczne kształty, przeszklenia i zieleń w otoczeniu. Coraz częściej rezygnujemy z nadmiaru kostki brukowej, która jeszcze niedawno pokrywała całe podjazdy.

Domy z poddaszem do adaptacji

Decydując się na budowę mniejszych domu, nie chcemy się jednak skazywać na zbyt małą przestrzeń. Między innymi dlatego coraz popularniejsze stają się projekty domów z poddaszem.

To rozwiązanie jest, z którego chętnie korzystają zarówno młode małżeństwa oraz pary, jak i niewielkie rodziny. Piersi z nich wykorzystują poddasze, jako miejsce do przechowywania nieużywanych obecnie rzeczy lub aranżują tam przestrzeń do realizacji hobby - na przykład siłownię. W przypadku niewielkich rodzin,  poddasze doskonale sprawdza się jako miejsce na pokój dziecięcy.

Co ważne, poddasze może być przez wiele lat niewykorzystywane. Gwarantuje jednak bezproblemową rozbudowę domu w przyszłości, na przykład jeśli pojawiają się już dzieci. Wybór takich projektów domów jednorodzinnych pokazuje, jak dużym rozsądkiem wykazujemy się przy budowie domu.

Podsumowanie

Budowa domu z poddaszem to idealne rozwiązanie dla osób, które planują w niedalekiej przyszłości powiększenie swojej rodziny. Dzisiaj zaadaptowane pomieszczenia na poddaszu mogą służyć jako domowe biuro lub siłownia, by już za kilka lat stać się miejscem na pokój dziecięcy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych