Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Posadzą drzewo, aby symbolicznie ocalić planetę

dm 2019-11-15 08:29:00

Sytuacja naszej planety jest w bardzo złym stanie, przez lata zasypywania ją plastikiem i truciem spalinami, doszliśmy do krytycznego punktu - mówią uczniowie XII LO w Radomiu i postanawiają działać, żeby problem został dostrzeżony społecznie, bo "teraz to od nas zależy co z tym zrobimy dalej, wbrew temu co mogą myśleć niektórzy, każdy z nas może zrobić bardzo wiele".

Wraz z nauczycielami uczniowie chcą uwrażliwić innych radomian na problem ochrony środowiska i kryzysu klimatycznego. W poniedziałek ramach Tygodnia Edukacji Globalnej (18-25.11) w XII LO odbędzie się wykład na temat ochrony środowiska i kryzysu klimatycznego. I właśnie po nim młodzież zasadzi symboliczne drzewo na terenie szkoły. 

We wtorek zaplanowano rozwiązanie konkursu na logo na ekologiczną torbę na zakupy. Młodzież przygotuje też stoiska z różnymi warzywami i owocami, zachęcające do zmiany trybu życia. Zaś w środę zorganizowane będzie akcja "Ciuch w Ruch" - młodzież przynosie ubrania, którymi chce się wymienić z innymi, po to aby nie wyrzucać rzeczy, które mogą być nadal wykorzystane.

Młodzieżowe działania licealistów to element całorocznego projektu edukacyjnego Polskiej Akcji Humanitarnej "Godziny wychowawcze ze światem". Ma on rozwijać świadomość młodych ludzi oraz pokazać różne sposoby i drobne działania, które w sumie mogą ocalić naszą planetę.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych