Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

''Paczka dla Bohatera''. Walczyli o Polskę, a dziś... Aż się serce kraje

cir 2016-03-24 10:00:00

Radom pierwszy raz wziął udział w ogólnopolskiej akcji "Paczka dla Bohatera". Uczniowie „Hubala” oraz funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Więziennej odwiedzili w środę kombatantów AK z Ziemi Radomskiej, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Grupa wolontariuszy w "Hubalu" przed wyruszeniem w drogę z paczkami dla bohaterów

Czas Świąt Wielkanocnych kojarzy się z okresem radości i wspólnie spędzanych chwil w gronie najbliższych, ale powinien też być czasem pamięci o osobach samotnych i potrzebujących wsparcia. 

Niestety wielu z naszych bohaterów, którzy kilkadziesiąt lat temu walczyli o wolność naszego kraju - dziś potrzebuje pomocy. To dla nich organizowana jest akcja „Paczka dla Bohatera”. Jej celem jest pomoc materialna weteranom poprzez zbiórkę produktów żywnościowych z długim terminem przydatności oraz produktów chemii gospodarstwa domowego i higieny. Akcja w żadnym wypadku nie obejmuje zbiórki pieniędzy.

W Radomiu inicjatorem akcji był oddział Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a przyłączyli się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra Dobrzańskiego - „Hubala” oraz funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Więziennej z Radomia. W sumie odwiedzono 12 kombatantów.

Podczas wizyt był czas na rozmowy i wspomnienia, a tak dla weteranów, jak dla uczniów i funkcjonariuszy często były to chwile bardzo wzruszające. – Paczki trafiły do właściwych osób. To bohaterowie sprzed lat, którzy teraz żyją w naprawdę skromnych warunkach. Czasami aż się serce krajało – powiedział nam jeden z funkcjonariuszy biorący udział w akcji. 

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych