Wtorek 25 czerwca
Łucji, Wilhelma, Albrechta
RADOM aktualna pogoda

Ostatnie zmiany w obowiązujących obostrzeniach w Polsce

as 2021-04-14 09:57:00

Ostatnie zmiany w obowiązujących obostrzeniach w Polsce w czasie pandemii zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 22 lutego. Jest to zarazem znowelizowane rozporządzenie, które szczegółowo określa obowiązujące obostrzenia. Weszły one w życie dzień później, czyli 23 lutego.

Jednymi z najważniejszych zmian są nowe przepisy dotyczące kwarantanny, która nie będzie już konieczna dla osób przyjezdnych z zaświadczeniem o szczepieniu przy pomocy szczepionki dopuszczonej do obrotu w Unii Europejskiej. Do listy tej zostają dopisani także studenci czy pracownicy naukowi. Zmiany dotyczyły także możliwości korzystania z uzdrowisk przez osoby, które mogą wykazać się negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. Najbardziej kontrowersyjną decyzją władz było ponowne otwarcie kasyn naziemnych.

Ponowne otwarcie kasyn

Pandemia doprowadziła do zamknięcia kasyn stacjonarnych i barów z grami na automaty, a także znacząco zmniejszyła ilość wydarzeń sportowych, co odbiło się głównie na rynku bukmacherskim. Wydaje się jednak, że następuje odwilż największych restrykcji z ubiegłego roku.

Według rozporządzenia z 12 lutego bieżącego roku kasyna w Polsce (podobnie jak hotele i stoki) mogły wznowić swoją działalność w reżimie sanitarnym.

Zgodnie z nim:

?  w części dostępnej dla klientów kasyna nie mogła przebywać więcej niż 1 osoba na 15 metrów kwadratowych

?  osoby przebywające w kasynach musiały zachować dystans co najmniej 1,5 metra (z wyjątkiem obsługi obiektu)

?  dodatkowa nowelizacja z 22 lutego sprecyzowała również, że w kasynie obowiązuje zakaz spożywania posiłków i napojów.

Kasyna zostały również zobowiązane do umieszczenia specjalnej informacji o obowiązującym limicie osób przed wejściem do kasyna.

Kasyna internetowe

W dobie pandemii doskonale radzą sobie jednak kasyna internetowe, które odnotowują wzrost zainteresowania ofertą hazardu w sieci. Jest to jedna z branż, która najmniej ucierpiała wskutek ogólnoświatowego zamknięcia i dotkliwych restrykcji. Pandemia i następująca po niej blokada doprowadziły do ??nagłego wzrostu liczby odwiedzających kasyna online i inne strony hazardowe. Wiele osób traktuje hazard w sieci, jako formę rozrywki przy braku innych możliwości spędzania czasu wolnego.

Wiele witryn kasyn online znalazło nowych użytkowników, a dotychczasowi klienci kasyn naziemnych również postanowili dać szansę grom online, co znacząco wpływa na zmianę zachowań konsumentów i sposób funkcjonowania tradycyjnej branży hazardowej.

Przewagą kasyn online jest przede wszystkim łatwa dostępność, a także możliwość zaadresowania do klientów atrakcyjniejszej oferty gier i promocji. Najbardziej popularną premią jest bez wątpienia bonus bez depozytu 2021, który umożliwia rozpoczęcie gry zupełnie za darmo, z wykorzystaniem środków przekazanych przez kasyno. Ponadto gracze są zachęcani do rejestracji innymi promocjami, w tym darmowymi zakręceniami w grach na automaty.

To właśnie automaty cieszą się największą popularnością wśród gier hazardowych w Polsce, dlatego nic dziwnego, że ich internetowe odpowiedniki zyskują coraz więcej sympatyków. Wraz z rozwojem hazardu w sieci, gracze oczekują coraz większej jakości oferowanej rozrywki, a także zachowania najwyższych norm bezpieczeństwa.

Totalizator Sportowy

Na zmniejszenie popytu na swoje usług nie może narzekać także Totalizator Sportowy, który w ubiegłym roku zanotował wzrost zainteresowania swoją ofertą. Łączna sprzedaż w 2020 roku wyniosła 15,4 mld złotych, a w 2019 „tylko” 9,9 mld złotych. Według spółki, do budżetu państwa zostało przekazanych aż 1,2 mld złotych w ramach podatku od gier.

Totalizator wprowadził wiele nowatorskich rozwiązań umożliwiających korzystanie ze swoich usług przez Internet i ułatwiając dostęp do coraz szerszej oferty nowej grupie graczy, również za pomocą aplikacji mobilnej. Totalizator szykuje się również na znaczący skok technologiczny. Jego celem jest spełnienie wysokich potrzeb i wymagań graczy i sprostanie wyzwaniom przyszłości.

Jakie zmiany czekają kasyna w przyszłości?

Większość rozporządzeń wchodzi w życie wyłącznie na kilka tygodni, co oznacza, że zasady dotyczące otwarcia kasyn w Polsce mogą się zmienić praktycznie z dnia na dzień. Kasyna mogą nadal pozostać otwarte, jednak znacząco mogą zaostrzyć się obostrzenia, które obecnie nie są do końca sprecyzowane (na przykład, jeśli chodzi o noszenie maseczek w kasynach naziemnych).

Z drugiej strony rząd może podjąć zgoła inne kroki w odpowiedzi na liczne protesty przedstawicieli innych branż, w tym restauratorów, którzy nie godzą się na kolejność i zasadność zmniejszania obostrzeń w Polsce.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych