Wtorek 12 grudnia
Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
RADOM aktualna pogoda

Materiały eksploatacyjne renomowanych producentów jako gwarancja niezawodności Twojej koparki

Artykuł sponsorowany 2022-10-21 16:19:00

Koparka jest eksploatowana intensywnie i niejednokrotnie pracuje w bardzo trudnych warunkach. Z tym związane jest to, że jej poszczególne podzespoły ulegają zużyciu. Dla zapewnienia stabilnej i bezawaryjnej pracy istotne jest dbanie o jakość materiałów eksploatacyjnych. Płyny, oleje – możesz kupić oryginalne lub zdecydować się na tańsze zamienniki. Dlaczego warto zaufać produktom pochodzącym od renomowanych producentów?

Stosowanie wysokiej jakości płynów eksploatacyjnych

Każda koparka wymaga regularnego serwisowania. Producenci sugerują, ile roboczogodzin maszyna jest w stanie przepracować po jednym uzupełnieniu oleju hydraulicznego czy płynu hamulcowego. Warto przestrzegać tych rekomendacji, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Stary olej, wyciek płynu – to wszystko rzutuje na całe urządzenie, utrudniając lub całkowicie uniemożliwiając mu pracę w terenie. Rozwiązaniem wydaje się regularna konserwacja. Pozostaje jednak pytanie, czy wystarczą tutaj produkty no name, czyli takie, których pochodzenia nie jesteśmy pewni. Znacznie bezpieczniejsze jest sięganie po materiały renomowanych marek takich jak JCB.

Oleje JCB – co je wyróżnia?

Na pewno największą zaletą olejów JCB jest to, że występują w różnych wersjach do wyboru. Z uwagi na to, można z łatwością dopasować je do wszystkich typów instalacji hydraulicznych, biorąc pod uwagę takie parametry jak ciśnienie pracy. Co ważne, udowodniono, że oleje hydrauliczne do koparki i płyny JCB nie zmieniają swoich właściwości. Przez długi czas pozostają takie same, jak na początku, co oznacza pełną współpracę ze współczesnymi pompami hydraulicznymi.

Oleje klasyczne i bio

Warto zaznaczyć, że dla dzisiejszych przedsiębiorców, którzy są świadomi i chętnie włączają się w działania proekologiczne istotne jest to, jaki skład mają stosowane przez nich materiały eksploatacyjne. I tak zwracają uwagę na jakość olejów, które w przypadku JCB są nie tylko niezawodne, ale też ekologiczne. Obecność w składzie preparatów substancji naturalnych gwarantuje szybsze i bezpieczniejsze – dla ludzi oraz środowiska rozłożenie olejów. To ważne dla naszego bezpieczeństwa.

Jeżeli pracujesz w miejscu szczególnie narażonym na wyciek, postaw na biodegradowalną wersję oleju JCB. Spełnia on wymagania VDMA (DIN dla EAHF) HEES 46 i jest w 100% biodegradowalny metodą CEC L-33-T-82. W razie niekontrolowanego wycieku w wyniku awarii nie dojdzie do skażenia środowiska. Również rozkładanie oleju trwa znacznie krócej i nie powoduje szkód dla otoczenia.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych